W sprawie dewastacji Warszawy – kolejny list otwarty do P. Magdaleny Gawin i Prof. J. Lewickiego

Szanowni Państwo,

rolą Portalu Warszawskiego, jedynego takiego portalu w mieście, jest walka z zakłamywaniem rzeczywistości, oszukiwaniem mieszkańców i dbanie o to aby nie byli okradani. A taki przypadek zachodzi w przypadku ul. Środkowej.

Absolutnie, „betonoza” nie jest dobra, ale też należy pamiętać aby z miast nie zrobić wsi, a jest to tendencja ekstremalnie lewicowych ruchów miejskich, które oczywiście walczą o dobro mieszkańców. Tak piszą i mówią. Warszawa jest opanowana siecią nieformalnych relacji, tak jak Budżet Obywatelski, który został zawłaszczony przez Zielone Mazowsze. To skutek ciężkiej pracy ngosów aby mieć wpływ na rzeczywistość. Ludzie ciężką pracują, muszą dbać o rodziny, a w tym czasie, tacy towarzysze np. z Dla Pragi, którzy mają wiecznie czas, modelują innym życie.

I tak modelują, że doprowadzili do głębokiej patologizacji i polaryzacji społeczeństwa, które nie chce ich wizji na swoich ulicach. Ludzie chcą parkingów (nowy wróg towarzyszy – samochód, to taki ersatz kułaka w majątku), drzew i normalnego życia. Ostatnie 10 lat, kiedy się wszystkie te ruchu uaktywniły, są bardzo niespokojne, i chyba po raz pierwszy mamy do czynienia już z widoczną ale wciąż podprogową rewolucją, która z miast ma zrobić wsie….

Problem jest inny. Nazywa się deestetyzacja Warszawy

Cała przebudowa Centrum Warszawy (Nowe Centrum) prowadzi powoli do tego trendu, niestety nie da się już tego cofnąć, ale zapraszam konserwatorów miejskich z Warszawy, aby przeszli się po Warszawie i zobaczyli jak potężny jest proces deestetyzacji miasta, którego autorem jest ZDM, obsadzony przez swoich. Mamy już poniszczone całe kwartały ulic jakimiś quasi wyspami, żółtymi progami na Pl. Trzech Krzyży (mam maila w którym biuro MZWK informuje, że ZDM pracę tę wykonał bez zezwoleń, mimo że miejsce to wpisane jest do gminnej ew, zabytkow).

Ale temu poświęcony są te artykuły;

https://portalwarszawski.com.pl/2021/06/16/po-obsesyjnym-zwezaniu-ulic-czas-na-deestetyzacje-miasta/

https://portalwarszawski.com.pl/2021/07/05/czy-zdm-ma-prawo-instalowac-separatory-parkingowe-potykacze-i-inne/

https://portalwarszawski.com.pl/2021/09/11/takich-potworow-w-warszawie-jest-coraz-wiecej/

I tu jest zasadniczy problem, że szalone pomysły tzw. ruchów miejskich, zaangażowanych „rowerzystów” podporządkowują sobie całe kwartały miasta, BEZ KONSULTACJI z ludźmi! Inaczej, niszczą Warszawę! Warszawa w przerażającym tempie robi się brzydkim miastem, i tu wołam z całych sił ALARM!

A tu już na zakończenie Activist Watch (nasz researcher) opisuje jak zwykle trafnie, całą sieć powiązań w związku z woonerfem…Można odmieść wrażenie, że mamy do czynienia z dziwnym układem w tym mieście….wręcz niepokojącym.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2996158123992099&id=1413304982277429

Resume

Szanowna Pani Minister, Panie Profesorze – są dewastowane miasta, pierwsza poszła Warszawa. I to jest problem, a nie „woonerf” dla gromadki krzykaczy.

Jestem do Państwa całkowitej dyspozycji, i służę pomocą. Tak jak cała moja rodzina od pokoleń, która służyła naszej Warszawie, z  pełną pokorą i zaangażowaniem.

z poważaniem

Daniel Echaust, Społeczny Opiekun Zabytków, Naczelny


Mail tej treści poszedł do; Pani Magdaleny Gawin, Jakuba Lewickiego, Michała Olszewskiego, wiceburmistrza Pragi – Północ, Dzielnicy Pragi – Północ, Pani Barbary Domańskiej, Stowarzyszenia Dla Pragi i innych.


Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *