Fejk brd.24.pl o spadku liczby wypadków na przejściach o 30%, to dowód na systemowe zaklinanie rzeczywistości

Brd24.pl to ewenement w sieci i w tak zwanym środowisku speców zajmujących się bezpieczeństwem na drodze. Łukasz Zboralski, który jest wydawcą tego tytułu podejmuje nieudolną, bo opartą na kłamstwie walkę z kierowcami. Nie ma to nic wspólnego z merytoryczną dyskusją. Przeciwników wyzywa, banuje lub robi im oferty matrymonialne.

 

Fejk

Brzmi on dokładnie tak; NASZ NEWS: Po zmianie prawa ws. pierwszeństwa pieszych w Polsce na przejściach dla pieszych ZGINĘŁO O 30 PROC. MNIEJ PIESZYCH! Nowe prawo wymusiło zmianę zachowania kierowców i ocaliło co trzecią osobę, która statystycznie trafiała do grobu.

W pierwszym kwartale po wprowadzeniu pierwszeństwa dla pieszych w Polsce odnotowano gigantyczny spadek zabitych w wypadkach na przejściach.

Od czerwca do sierpnia tego roku zginęło ponad 30 proc. mniej pieszych niż w 2019 r. Za ten spadek zdecydowanie odpowiada bezpieczniejsza jazda kierowców. To oni powodowali mniej śmiertelnych wypadków w stosunku do poprzednich lat – wynika z danych, do których dotarł portal brd24.pl – rzekomo policyjnych.

Przeraża, że tak zwane poważne media tę nieprawdę powielają!

Prawda

Na to oczywiste fałszowanie danych odpowiedział portal Lubię Miasto.

Ruch samochodowy czerwiec-lipiec 2020 vs 2021 jest podobny, a nawet bym zaryzykował stwierdzenie że w 2020 nieznacznie większy, więc i liczba ofiar podobna, a jeżeli mielibyśmy iść w liczby i % to w 2020 było w tym czasie 25 ofiar a w 2021 28, jak tu ludzie zwrócili uwagę, a więc raczej wzrostu 10% można się tu dopatrywać, nie spadku 30%... Faktycznie to ciężko mówić o jakiejkolwiek różnicy na tak małej próbce.

 

Komentarz czytelnika

mimo zmasowanej krytyki trzeźwo myślących osób, naczelny brd24.pl. jest nieprzemakalny. Kłamanie jest jego stylem życia, tak zarabia pieniądze. I zapewne spokojnie patrzy sobie w lustro.

 

Portal Warszawski

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły