Katarzyna Górska – Manczenko hamulcową i destrukcyjną radną??

O radnej Górskiej – Maczenko piszemy regularnie. Po pierwsze jeszcze nie tak dawno kolegowała się z patourzędnikami z ZDM, obecnie została skierowana do …stołecznej kultury…po drugie to typowy urzędnik z czasów komuny. Swoją funkcję wykorzystuje wyłącznie do swoich własnych, partykularnych interesów. Przykład opisany na dole jest tego dowodem!

Grudzień 2020 rok

Już wtedy społecznik z Targówka i Bródna, Tomasz Wincenciak informował opinię publiczną, że Rada Osiedla Bródno i Bródno Podgrodzie, pokazała środkowy palec mieszkańcom, totalnie nie licząc się z ich zdaniem. Wszystko zaczęło ładnych parę lat temu. Z inicjatywy mieszkańców (Michał Krakowski) powstał pomysł aby największe osiedla na Targówku miały  swoją reprezentację. Rady Osiedli Targówek Fabryczny i Rada Osiedla Zacisze funkcjonują blisko 20 lat. Wiele osób zaangażowało się w prace, zbiórkę podpisów. Zebrano ich ponad 7 000 – to kilka razy więcej niż nasi Radni zdobyli głosów. Następnie przyszedł czas na wybory. Niestety fatalnie przygotowane.  Jeden z radców prawnych np. chciał weryfikować czy głosujący mają prawo głosu dopiero po głosowaniu.

Fenomen na skalę światową.

Wrzesień 2021 rok

To już 9 miesiąc z dwóch tygodni, w ciągu których miała zostać wznowiona komisja, na której mieszkańcy chcieli w końcu zaprezentować swoje wersje statusów Rady Osiedla Bródno i Brodno Podgrodzie., przerwana przez Radną Katarzynę Górską Manczenko PO, która stwierdziła, że skoro nie ma przedstawicieli innych Rad Osiedli,  to nie może być kontynuowana – pisze Wincenciak.

Przedstawiciele nic nie mają do statusu Rady Osiedla Bródno i Bródno Podgrodzie ponieważ nie ma obowiązku prawnego ujednolicania statusów. Miała to być taktyczna zagrywka służącą utrąceniu potrzeb mieszkańców.

Głosami radnych PO i SM Bródno komisja została przerwana, zanim mieszkańcy; Tomasz Szynkiewicz, Robert Goliński i Tomasz Wincenciak przedstawili swoje wersje statusów…

Mimo wielu próśb, apeli, pism, listów Przewodnicząca Jola Miśkiewicz nie jest w stanie zorganizować kolejnej komisji w tej sprawie. Zasłania się pandemią, choć totalnie nie przeszkadza owa pandemia Radnym KO zbierać podpisów pod likwidacją TVP, petycjami w sprawie działki przy zbiorniku retencyjnym Bardowskiego czy choćby robić sobie promocyjnych selfie przy okazji odpalenia fontanny w Parku Bródnowskim. Pandemia nie przeszkadza biegać na wiece wyborcze, partyjne, Przeszkadza wypełniać ślubowanie złożone mieszkańcom – „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” .

Nie ma tam słowa o partii czy SM Bródno są mieszkańcy którzy od kilku lat czekają na możliwość powołania rady. Radna Górska Manczenko wielokrotnie chwaliła się jak to rewelacyjnie działa Rada Osiedla Zacisze, jak wspaniale układa się współpraca mieszkańców z Radnymi.

Dlaczego więc Rada Osiedla Bródno i Bródno Podgrodzie jest taką solą w oku naszych radnych? IIe mieszkańcy będa jeszcze czekać? Od 2017 roku minęło już chyba wystarczająco dużo czasu.

za; T. Wincenciak

Portal Warszawski

zdj. YT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *