Będzie szkoła na Mordorze – ale czy za nią zapłacą mieszkańcy nowego osiedla??

Dzięki zdecydowanej postawie samorządu Mokotowa, deweloper w trybie ustawy „lex deweloper”, wybuduje pełną, ośmioklasową, publiczną szkołę podstawową przy ul. Konstruktorskiej – o czym wczoraj pisaliśmy.

Bajki

W momencie, kiedy deweloper wystąpił z inicjatywą budowy mieszkań oraz biorąc pod uwagę przekształcenia tego rejonu Służewca, pojawiła się konieczność powstania tam placówki oświatowej. W momencie, kiedy deweloper wystąpił z inicjatywą budowy mieszkań oraz biorąc pod uwagę przekształcenia tego rejonu Służewca, pojawiła się konieczność powstania tam placówki oświatowej – taka jest narracja miasta.

Fakty

To doskonale, że miasto zdołało wymusić na developerze poniesienie kosztów budowy szkoły. Oczywiście deweloper przeniesie te koszty na mieszkańców osiedla. Mając na uwadze , że budowa szkol powinna być finansowana z podatków, w jaki sposób zamierzacie państwo zwolnic mieszkańców osiedla z płacenia danin które już wnieśli? Na jakiej podstawie? W jakiej kwocie? Przez ile lat?

Nie wątpimy w uczciwość miasta i nawet przez myśl nam nie przejdzie, że miasto będzie się domagać się od mieszkańców zawyżonych podatków…

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.