ZDM znów złamał prawo! Będą wyciągnięte konsekwencje?

Nad Zarządem Dróg Miejskich coraz więcej ciemnych chmur. Do nielegalnie zainstalowanych quasi fotoradarów na Moście Poniatowskiego, przejazdu rowerowego przy ul. Bystrej, przejazdu rowerowego w Dolince Służewieckiej, i co najmniej kilkunastu inwestycji wykonanych przez wyżej wymienionych, dochodzi następna.

Nielegalne wysepki

ZDM ewidentnie traci kontrolę nad tym co robi. Instytucja, która w swoich początkach miała służyć mieszkańcom, zamienia się w systemowego destruktora przestrzeni miejskiej. Po raz kolejny (być może powodem takiego stanu rzeczy jest brak kompetentnych osób w ZDMie) zgłosiliśmy nasze wątpliwości dotyczące „wysepek” na dwóch stronach przy ul. Długiej. Na tak zwany chłopski rozum, widać gołym okiem, że nie mają one żadnego zastosowania.

 


Aby rozwiać naszą niepewność wysłaliśmy pismo do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;

Szanowni Państwo,

w związku z zauważalnymi zmianami na ul. Długiej zwracam się z następującymi pytaniami;

– Czy konserwator wyrażał zgodę na jej przebudowę,
– Czy uzgadniał rozbiórkę kostki granitowej?
– czy owe wyspy był uzgadnianie z urzędem MWKZ?

Daniel Echaust, Społeczny Opiekun Zabytków, Portal Warszawski

Przyszła odpowiedź, która nie zaskakuje

Dzień dobry,

odpowiadając na Pana wniosek o dostęp do informacji publicznej w zakresie prac przeprowadzonych na ul. Długiej w Warszawie informuję, że MWKZ nie wydawał pozwoleń w zakresie zgody na przebudowę ulicy, rozbiórki kostki granitowej, lokalizacji wysp parkingowych.

Z poważaniem

 MWKZ

 

Jakie konsekwencje?

W związku z tym, że została nielegalnie uszkodzona kostka granitowa oraz wbudowana w tym miejscu wyspa z krawężnika i płyt betonowych, zaistniało naruszenie przepisów dotyczących zabytków przez Zarząd Dróg Miejskich. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodnie ze swoimi kompetencjami ma obowiązek wyciągnąć prawne i finansowe konsekwencje.

My tego przypilnujemy!

Portal Warszawski

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły