W Warszawie brakuje ok. 2000 nauczycieli!

Według Mazowieckiego Banku Oferty Pracy Dla Nauczycieli, w samej Warszawie jest tylko ok. 1100 ofert pracy dla nauczycieli. W całym województwie mazowieckim deficyt wynosi ponad 2000. Często praca jest od już. A to tylko część.

Jakie są tego przyczyny?

Dzieci spędzają masę godzin w dusznych salach, siedząc nieruchomo po wiele godzin, bez celu, sensu, w stresie, często głodne i spragnione. Bez dostępu do WC, wody, mydła, papieru toaletowego, świeżego powietrza.To nie brzmi jak fantasy, tak wyglądają warszawskie placówki edukacyjne. Uczone są danych potrzebnych 40 lat temu, przez cyfrowych analfabetów którzy nie mają jak się rozwijać bo system, dyrektor, koledzy im nie pozwalają.

To jest jedną wielką fikcja

Prezydent, minister, burmistrz, radni, posłowie, kuratorzy, nauczyciele, dyrektorzy udają ze uczą, a uczniowie udają ze się uczą, zakuj zdaj zapomnij dla świętego spokoju, dla rodziców, dla papierka, dla picu.

Dziś zaczyna się święto hipokryzji, otwiera się w Warszawie 1000 skansenów, które nie zmieniły się od 30 lat. Poza zmianą apeli na część socjalizmu, lekcji etyki prowadzonych pod przymusem, poza zmianą języka. rosyjskiego na 2 godziny tygodniowo angielskiego, o ile nauczyciel nie weźmie L4 na pół roku. Poza kolorowymi meblami i komputerami w szkołach i przedszkolach nie zmieniło się nic od 40 lat.

Do tego dochodzą wakaty na,  które nie ma pieniędzy. Głównie w świetlicach, pedagodzy i terapeuci do dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Tu więcej:

https://mbopn.kuratorium.waw.pl/

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *