ZDM nie ma pieniędzy na remont ulicy w Wilanowie??

Zarząd Dróg Miejskich nieudolnie zarządza publicznymi środkami, albo wydaje ja na niedziałające pudla udające fotoradary, albo dokonuje prac, które przekraczają jego kompetencje. Mowa o ochronie drzew na ulicy Świętokrzyskiej. Tę pracę powinien wykonać Zarząd Oczyszczania Miasta a obecnie Zarząd Zieleni Warszawa.

Ulica Bruzdowa na odcinku pomiędzy ul. Metryczną a Prętową zarządzana jest przez ZDM

Brak chodnika, samochody pędzące zza pleców i skręcone kostki – tak w skrócie można opisać problemy mieszkańców ulicy Bruzdowej na warszawskiej Kępie Zawadowskiej. Od lat nie mogą oni doprosić władz o zmianę starych płyt betonowych na asfalt – informuje Radio Dla Ciebie.

Ratusz informuje, że , przebudowa tej ulicy została podzielona na trzy odcinki. Pierwszy od ul. Prętowej do ul. Kwarty został już wykonany, a na pozostałe nie ma środków. – O przyznaniu środków na takie inwestycje decyduje Rada m.st. Warszawy. Niestety na razie zwiększenia środków na przebudowę ulicy Bruzdowej nie uzyskaliśmy, ale nie tracę nadziei, że być może w następnych latach takie środki uzyskamy mówi burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski.

Podpowiadamy Panu Burmistrzowi, że ZDM ma obowiązek wykonać te zadania jako priorytetowe, a mieszkańcy mogą składać skargi na ZDM, które naraża mieszkańców na ryzyko poruszania się drogą przez nich zarządzaną, tym bardziej że Zarząd Dróg Miejskich Buduje nikomu niepotrzebne kładki dla rowerzystów a nie zajmuje zadaniami statutowymi do jakich został powołany.

Skargi należy składać do Do Prezydenta m. st. Warszawy.

za; RDC

Portal Warszawski

zdj. RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *