Białołęcki Ośrodek Sportu nie dla dzieci???

Nasze dzieci, dla których powstał orlik nie mogą na nim trenować. Boisko zajmują drużyny i kluby w tym komercyjne szkółki . Mają ustalone najlepsze godziny a dla dzieci przewidziano takie godziny, że nie sposób skorzystać z orlika bo są w szkole. Dodam, że na szkolnych boiskach jest to samo – piszą do nas mieszkańcy Białołęki.

Ratusz kategoryzuje dzieci?

Rzecznik miasta wprost dała do zrozumienia,  że dobrze znają problem, ale nie chcą zmieniać stanu rzeczy – „Problem dostępności boiska przy ul. Krzyżówki powinien zostać rozwiązany lokalnie, poprzez dialog władz dzielnicy z przedstawicielami mieszkańców. Warto byłoby się wspólnie zastanowić, czy przyjęty model i zakres przeznaczanych godzin dla tzw. grup niezorganizowanych jest odpowiedni dla tego miejsca.” Nic się nie zmieniło od tej pory.

Prezes Poddębniak

Mieszkańcy mają duże wątpliwości co do transparentności działania Białołęckiego Ośrodku Sportu, i jego dyrekcji. Zastępcą dyrektora jest p. Jacek Poddębniak,  jest też prezesem stowarzyszenia Aktywna Białołęka. Radnymi tego stowarzyszenia są p. Piotr Knap i Michał Jaworski, którzy pracują w klubach organizujących komercyjne treningi – jak drużyna Wilczki Akademia Be a star które odbywają się na orliku.

Naszym zdaniem jest to rażący konflikt interesów i działanie na szkodę mieszkańców. Z orlika wyremontowanego za ogromne pieniądze, 1,5 miliona złotych ,nie mogą korzystać dzieci ponieważ zajmują go komercyjne kluby. Dodam że p. Burmistrz Grzegorz Kuca, który nadzoruje Bos do tej pory w żaden sposób nie zareagował. Co więcej jest w świetnej komitywie z wymienionymi panami. Robią sobie razem zdjęcia na dzielnicowych imprezach, udając że nie widzą problemu.


Nowe stowarzyszenie o nazwie Aktywna Białołęka stworzyła grupa aktywistów, wywodząca się z działającej od lat 90…. Gospodarności oraz sporo młodszej Inicjatywy Mieszkańców Białołęki. Nowe ugrupowanie już na starcie dysponuje trójką radnych, którzy przeszli z IMB (Lucyna Wnuszyńska, Michał Jaworski, Piotr Knap). W skład zarządu Aktywnej Białołęki weszli: były wiceburmistrz Jacek Poddębniak, Ilona Foltyn, Maciej Kułak i Anna Alicja Sztygowska – czytamy na stronie TuBiałołęka.


Co z kontrolą?

25 sierpnia 2021 roku, Stowarzyszenie Razem dla Targówka, dwukrotnie prosiło Urząd Dzielnicy Targówek o przygotowanie przejrzystego planu dostępności boisk szkolnych w naszej dzielnicy. Grafiki takie przygotowały inne dzielnice.

Niestety, nie da się…

 

Apel

W związku z apelem mieszkańców Białołęki, prosimy o pomoc wszystkie osoby, które chcą tę patologiczną sytuację uzdrowić.

Tylko wspólne działanie może ukrócić te quasi „mafijne” układy.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły