HIT! MJN już nie wystarczy Warszawa, teraz chcą zmieniać Polskę

Cały czas toczy się wobec byłego już prezesa Miasto Jest Nasze policyjne postępowanie, zatem musimy czekać na jego efekty. Mencwel występuję już tylko w tzw. wolnych mediach, gdzie jest przedstawiany jako autor książeczki o betonozie. Żadna to naukowa pozycja, ot wynurzenie nieuka. W tym czasie Miasto Jest Nasze szykuje się do kolejnych wyborów. Już im nie wystarczy Warszawa, teraz chcą zmieniać Polskę. Ale czy rzeczywiście jest tak, że Mencwel się wycofał z życia publicznego? Niestety nie!

Think-tank Pracownia Zmiany

15 sierpnia 2021 roku stowarzyszenie Miasto Jest Nasze powołało nowy twór. Nie za bardzo wyszło stworzenie grupki koalicyjnej Ruchów Miejskich w 2018 r. na wybory samorządowe zatem powołano kolejną grupkę, która teraz nie będzie podawała się za aktywistów, a za społeczników i ekspertów. Czytając piękny manifest Pracowni Zmiany można by pomyśleć, że nastąpić mogła dobra zmiana po odwołaniu prezesa – animatora kultury, zarówno zmiana personalna jak i merytoryczna.

Już sama nominacja nowej prezes – filmoznawczyni – wskazała, że dalszy kurs niekompetencji stowarzyszenia będzie zachowany. Członkowie MJN dalej będą niestety tylko bardziej medialnymi krzykaczami i zadymiarzami łamiącymi prawo niż profesjonalistami w zakresie zmian w polskich miastach. MJN nie ukrywa, że szykuje się ostro do najbliższych wyborów samorządowych.

I już o tym informuje;

Swoją ofertę Pracownia Zmiany kieruje przede wszystkim do samorządów, które chcą wprowadzać w swoim otoczeniu odważne zmiany

 

 

Naszym zdaniem również w wyborach parlamentarnych ujrzymy na listach wyborczych owych „ekspertów” od miast.


A teraz wisienka na torciku:

Naszą siłą jest szeroki wachlarz kompetencji i przekrojowość realizowanych projektów związanych ze środowiskiem i adaptacją do zmian klimatu, poprawą jakości przestrzeni, w których żyjemy i pracujemy, oraz edukacją i partycypacją społeczną.

Acha, kochane pieniążki przebojowo przyjmiemy za doradztwo niekompetentnych osobników?

Warto zatem wracając do „think tanku” zobaczyć jaki to zespół ekspertek i ekspertów zebrało MJN do realizacji zmian pod pięknymi hasłami zazieleniania, odbetonowania, zroweryzowania Warszawy oraz tych różnych gmin, które ich jeszcze nie znają;

Z ciekawszych osób z tego grona „ekspertek i ekspertów” od nowoczesnych miast wymienimy tylko:

Łukasz Porębski – leśnik.
Justyna Kościńska – socjolog,
Marcin Dobrowolski – dziennikarz,
Marcin Chlewicki – prawnik,
Marta Wójcicka – ekspert marketingu.
Justyna Czarnocka – strateg marketingowy,
Jacek Grzeszczak – ekonomista,
Filip Szarecki – ekspert komunikacji społecznościowej,
Marcin Jarzynowski – copywriter,
Wojciech Wojtowicz – konsultant rynku nieruchomości,
Maciej Folta – socjolog, który chciał pełnego zdewastowania Placu Zbawiciela
oraz
Jan Mencwel – animator kultury

„Mocny” skład marketingowo ideologiczny zdaje się wskazywać, że przedstawione powyżej grono będzie w najbliższym czasie brylowało w mediach elektronicznych. Co ciekawe, wszyscy oni są całkiem nieźle wykształceni, a w praktyce zachowują się jak nieuki. Niech tu przykładem będzie już rzeczony Plac Zbawiciela, gdzie za pomocą metody chałupniczej chcieli dewastować to zabytkowe miejsce. To czemu ma służyć ich nauka i rzekome doświadczenie?? Dewastacji miasta? Na to wygląda!

Kolejny raz starając się, pod nową nazwą, wciskać swoje pomysły nie bacząc na to, że ich dotychczasowe poparcie w Warszawie oscyluje w okolicach 3%.

Należy zrobić wszystko po MJN nie został siwy dym, i to jest rola przytomnych, niezależnych umysłów.

Activist Watch, Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *