[NASZ NEWS] „Mieszkańcy Dolinki złożyli” skargę na Trzaskowskiego – za zaniedbanie oraz nienależyte wykonywanie zadań!

Jak widzimy za oknem, miasto zrealizowało plac zabaw. Ucierpiała przyroda, jeże, krety, ptaki, naturalna darń, przecięto korytarz ekologiczny. Plac budowy dalej straszy ogrodzeniem i narzuconą czarną foliową płachtą . Odbiór obiektu przesunięto podobno ze względu na błędne opisy na tablicach przyrodniczych. Drewniane bobry i łabędzie mają powykrzywiane karykaturalne twarze. Przy ulewnych deszczach w wielu miejscach stoi woda, a strumień zabiera ze sobą i roznosi po Dolince trociny z placu zabaw. Mówiliśmy, że tak będzie, ale Zarząd Zieleni z dyrektor Glusman na czele wiedziało przecież lepiej. Podkreślamy cały czas, nie krytykujemy placu zabaw, tylko miejsce, w którym został zrealizowany. Proponowaliśmy alternatywne lokalizacje, ale po stronie miasta zabrakło woli porozumienia. No cóż, zapamiętamy – piszą Mieszkańcy Dolinki Służewieckiej, która została zdewastowana przez Roberta Buciaka, i Zarząd Zieleni, który zaakceptował jego nielegalny projekt, który przeszedł w Budżecie Obywatelskim.

Mieszkańcy złożyli skargę

Po 3,5 miesiącach mieszkańcy dostali pismo, w którym Rada Miasta uznaje skargę za ZASADNĄ w zakresie: „zaniedbania i nienależytego wykonania projektu nr ESOG 1235 pt. Ogrody deszczowe i naturalne place zabaw na terenie m.st. Warszawy, w tym plac zabaw w Parku Dolina Służewiecka”, a także „braku nadzoru nad działaniem Zarządu Zieleni.

Na jaw wychodzi coraz więcej absurdów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu Budżetu Obywatelskiego.  Zgłoszenia urzędników faworyzuje się nad pomysłami mieszkańców (Targówek), wiele projektów realizowanych jest bez wymaganych zgód, a sam BO w Warszawie jest folwarkiem dla spełnienia i samozadowolenia Zielonego Mazowsza. Dlatego kibicujemy inicjatywom mającym na celu wprowadzenie zmian, które są ostatnią deską ratunku dla istnienia i funkcjonowania BO w kolejnych latach – piszą Mieszkańcy Dolinki.

Tu pełna treść skargi

Skarga


ODPOWIEDŹ RADY MIASTA z wczoraj, z 24.08. 2021 r. NA SKARGĘ MIESZKAŃCÓW NA PREZYDENTA M.ST. WARSZAWY

Rada wezwała Prezydenta do: „podjęcia czynności zmierzających do usunięcia nieprawidłowości w działaniu ZZW przez zapewnienie prawidłowej oceny i realizacji projektów zgłaszanych w ramach BO i do poinformowania Rady o działaniach podjętych w sprawie w terminie 3 miesięcy. Uzasadnienie uchwały, znajduje się na str. 4-5 pod linkiem: https://bit.ly/odp_skarga

 

POWIĘKSZ:

 

 


Nie spodziewamy się wiele po najbliższej sesji Rady Miasta. Wielokrotnie braliśmy udział we wcześniejszych i zwracaliśmy się o pomoc w zatrzymaniu budowy (ostatni raz na piśmie w skardze). Niestety, zarówno Komisja Ochrony Środowiska, jak i RM zostały stłamszone przez zdanie dyrektor Glusman. A to przecież RM jest organem sprawującym kontrolę nad działaniami prezydenta i udziela mu absolutorium . Wystarczy powiedzieć, że na jednym z posiedzeń Rada przegłosowała realizację tej inwestycji w kolejnym roku budżetowym, uwzględniając ją w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Przykre – konkludują Mieszkańcy Dolinki.

za; Mieszkańcy Dolinki

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *