[NASZ NEWS] Kultowa Piwnica na Wójtowskiej do likwidacji? Widzowie proszą ratusz o pomoc!

Portal Warszawski dostał ten apel dosłownie przed chwilą. Mowa w nim o likwidacji legendarnej Piwnicy na Wójtowskiej, która od dekad stała się jedną z najbardziej wymagających i ciekawych scen. Decyzję nowego dyrektora SDK o likwidacji Piwnicy na Wójtowskiej uważamy za skandaliczną – piszą widzowie.

Krótki rys historyczny

Twórcą „Piwnicy nad Wójtowskiej” jest nieżyjący już Ryszard Waldeck – Ostromęcki, który przekazał obiekt miastu. Darowiznę tę obwarował jednym warunkiem – miejsce to miało być nadal przeznaczone na działalność artystyczną, i wskazał Staromiejski Dom Kultury, jako gospodarza i organizatora przyszłego repertuaru Piwnicy. Gdy w 2000 roku Piwnica przestała działać, szansa na uczestnictwo w kulturze w tym miejscu odeszło zdawałoby się bezpowrotnie. No cóż, wiele miejsc zmienia przeznaczenie, wiele inicjatyw, również artystycznych wypala się i znika. Mimo, że charakter miejsca – mikroskopijna salka teatralna z niewielkim holem i bufecikiem – jest trudny do utrzymania, Piwnica wciąż funkcjonowała.

Niestety, obecny dyrektor Marcin Jasiński, bez informowania pracowników, rozmów, i konsultacji, chce doprowadzić to unikalne miejsce na kulturalnej mapy Warszawy, do zamknięcia.

Stąd apel do wiceprezydenta Warszawy, pani Aldony Góry – Machnowskiej, która odpowiedzialna jest za stołeczną kulturę. Już ok. pół tysiąc osób podpisało apel, który publikujemy poniżej.

Pełna treść apelu do wiceprezydent Aldony Góry – Machnowskiej

Szanowna Pani Prezydent, Szanowny Panie Dyrektorze,

ostatnie posunięcia dyrektora Staromiejskiego Domu Kultury, pana Marcina Jasińskiego, wprawiają nas, odbiorców kultury, w osłupienie. Od początku pełnienia swej funkcji pan dyrektor zamyka całe działy SDK, a teraz dowiedzieliśmy się, że likwiduje filię Staromiejskiego Domu Kultury Piwnicę na Wójtowskiej. Decyzję tę, podjętą bez żadnych konsultacji społecznych, my podpisani pod niniejszym pismem musimy OPROTESTOWAĆ.

Kiedy w latach 80tych pan Ryszard Waldeck – Ostromęcki założył Piwnicę na Wójtowskiej, w krótkim czasie stała się ważnym miejscem na mapie kulturalnej Warszawy.

TU PEŁNA WERSJA APELU

list-Piwnica-1


Jasiński wyrzuca kobiety w wieku ochronnym??

Wobec obecnego dyrektora, pracownicy wysuwują bardzo poważne oskarżenia.

 

 

 


Jak można pomóc?

Jeśli chcesz pomóc Piwnicy, wyślj ten artykuł (link) pod adres; sekretariat.a.machnowska@um.warszawa.pl

DO DZIEŁA!
Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *