Mariensztat zyskał wyremontowany rynek, ale czy przy okazji czeka go parkingowa rewolucja?

Na Mariensztacie jest piękna fontanna z rzeźbami projektu Jerzego Jarnuszkiewicza, tego samego dzięki któremu mamy Małego Powstańca. Trzej malcy od 50 lat spoglądają w wodę oparci o basen fontanny na Rynku Mariensztackim. Choć mają pół wieku, nadal pozostają małymi chłopcami, mimo że ich twarze z piaskowca nieco się zdeformowały. Jeden stracił nos, drugi ucho, w roku 2017.

Rynek Mariensztacki jak nowy

Wyremontowaliśmy kostkę, balustrady, schodki i siedziska. Wymieniliśmy hydraulikę i podświetlenie fontanny, a nawet donice! Metamorfozy dokonał nasz niezawodny Zarząd Terenów Publicznych. #JestPięknie – słusznie chwali się Dzielnica Śródmieście.

 

 

To nie koniec zmian w tym miejscu?

Jak informuje Aleksander Ferens, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście

wczoraj odbyło się  „dobre i bardzo owocne spotkanie dotyczące problemów, które uprzykrzają życie mieszkańcom Starego i Nowego Miasta, a także Mariensztatu. Wyjaśniliśmy wiele wątpliwości, poruszyliśmy ogrom istotnych kwestii – od hałasu, przez relacje z przedsiębiorcami, aż po parkowanie. Przede wszystkim wymieniliśmy się informacjami i pomysłami na to, jak sprawić, by również w tym rejonie można było żyć, pracować i spędzać wolny czas lepiej – szanując siebie nawzajem. Teraz pora na dokładne analizy i pracę nad konkretnymi rozwiązaniami.
Serdecznie dziękuję za udział wszystkim mieszkańcom, przedstawicielom: Zarządu Terenów Publicznych, Zarząd Dróg Miejskich Warszawa,Komenda Stołeczna Policji – KRPI, Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Spotkanie z Zarządem Dróg Miejskich daje dużo do myślenia…ale to oczywiście są nasze luźne przemyślenia….

 

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *