Nie będzie klas sportowych na Pradze-Północ?

Jak informuje na swojej stronie Praski Radny, Ernest Kobyliński – zgłosili się do niego mieszkańcy, których dzieci aplikowały do klasy sportowej, która miała powstać w XX Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego.

Bez klas sportowych?

Niestety pomimo tego, że młodzież złożyła dokumenty – klasa ostatecznie nie powstanie, czego skutkiem jest konieczność wyboru innej szkoły przez kilkanaścioro uczniów. Niestety większość placówek nie ma już wolnych miejsc. Nie powstanie także druga klasa sportowa, którą zapowiadało miasto, a miała być ona otwarta w LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego. Ostatecznie więc, w Liceach na Pradze-Północ nie powstanie żadna klasa sportowa. To utrudnienie w szczególności dla tych uczniów, którzy chcieli pozostać na Pradze.

Zaistniałą sytuację zgodnie z mieszkańcami, krytykuje radny Kobyliński. „Jeśli miasto podjęło decyzję o próbie utworzenia klasy sportowej w LO im. Chrobrego, to taka klasa powinna powstać. Nie dziwię się, że uczniowie i ich rodzice czują się oszukani. Argument, iż zgłosiło się zbyt mało uczniów nie jest przekonujący. Miały być dwie klasy sportowe na Pradze, tymczasem nie będzie żadnej. Młodzież, która chciała uczęszczać do klasy sportowej, będzie zmuszona wybrać inne profile klas, często w innych szkołach”.

To kolejny dowód na zaniedbania Urzędu Miasta w zakresie oświaty. Na takich działaniach tracą uczniowie i ich rodzice. Tej nieudolności w działaniach nie będą jednak mogli zrzucić na Ministerstwo Edukacji.

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *