Nie 3, a minimum 5 lat będzie trwać remont Trasy Łazienkowskiej!

Rusza remont na Trasie Łazienkowskiej. Remont konieczny i niezbędny. Wszyscy podają, że ma ona  trwać trzy lata, tak twierdzi inwestor. Ale czy na pewno ograniczenia będą tyle trwały?

Dlaczego nie mówi nam się prawdy??

Czy informacja o ograniczeniach na tej trasie jest oby na pewno ścisła, i o czymś nie jesteśmy informowani, a jeśli tak to dlaczego i jaki ma to cel? Po prawobrzeżnej części Warszawy, a dokładnie na praskiej stronie Trasy Łazienkowskiej są podobne wiadukty. Wielu z nas ich nie zauważa bo są obudowane ekranami dźwiękochłonnymi i na podstawie zdjęć z googlemaps można wywnioskować, że ich stan jest lepszy od tych po lewobrzeżnej części miasta. Dlaczego miasto nie remontuje tych obiektów równolegle dla zmniejszenia czasu wyłączenia tego odcinka Trasy Łazienkowskiej z eksploatacji?

Miasto nie jest z gumy i nie stać go na remont tylu obiektów jednocześnie? To może warto zastanowić się czy stać nas na most rowerowy i pytanie brzmi z czego należałoby zrezygnować?

Zatem o co chodzi?

Wiemy bezpośrednio od inwestora, że remontują Agrykolę, a przecież o drugiej stronie jest podobna sytuacja. Dlaczego nie zrobili tego jednocześnie? Powiedzą, że będą większe utrudnienia, ale skąd to by wiedzieli jak oni badań ruchu nie robią? A może chodzi po prostu o zniechęcenie ludzi do samochodów…tak uporczywy remont, przez tyle lat może zmienić nastawienie wielu z nas do prywatnego pojazdu. Tym bardziej, że Olszewski i Trzaskowski wprowadzają Agendę 2030, mająca na celu zabicie Centrum Warszawy, i społecznej aktywności.

Warto zadać pytanie dlaczego na tej trasie są po obu stronach zaplanowane ścieżki rowerowe i kto o tym zdecydował?

Jak na razie wszystkie nasze przypuszczenia, od lat, się sprawdzają!

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *