Pomnik Bitwy Warszawskiej w końcu w 2022 roku??

Taki pomnik miał stanąć rok temu, na 100 lecie bitwy warszawskiej, tak samo jak Muzeum w Ossowie poświęcone temu wydarzeniu. Ponoć w przyszłym roku w Warszawie może stanąć pomnik Bitwy Warszawskiej. W październiku miasto przekaże Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu teren pod budowę monumentu – mówi wicepremier Piotr Gliński.

Jak? Kiedy?

Według zapowiedzi wicepremiera, pomnik Bitwy Warszawskiej będzie można zobaczyć w przyszłym roku. Ponadto, budowa muzeum upamiętniającego Cud nad Wisłą trwa w Ossowie. Prace prowadzi tutaj resort obrony. Pierwsze zapowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka wskazywały, że nowa placówka powstanie w roku 2020. Niestety, tego terminu nie udało się dotrzymać.


Miasto powiedziało, że jest zdolne i gotowe do tego, żeby przekazać teren dla Biura Niepodległa, które będzie budowało pomnik. To jest pomnik wpisany w przyrodę, w element wodny. Z tego co wiem, miasto przekaże teren w październiku. Od października będzie etap budowy tego, co jest w tej chwili przygotowywane – poinformował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.


Przy budowie pomnika Bitwy Warszawskiej Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu współpracuje z warszawskim ratuszem. Określone zostało miejsce monumentu. Pomnik stanie na placu na Rozdrożu.

za; TV Trwam News

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *