[NASZ NEWS] Kiedy ZDM wyczyści Most Poniatowskiego??

Most Poniatowskiego jest w coraz gorszym stanie. Abstrahując od nielegalnie postawionych fotoradarów, Most Poniatowskiego zamienia się w slumsy. Wiadomo też, że stan samego wiaduktu jest w coraz gorszym stanie. ZDM dostał NAKAZ od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wyczyścić Most Poniatowskiego!

Nasza interwencja

W ostatnim czasie bardzo dużo miejsca poświęcamy wiaduktowi ks. J. Poniatowskiego. Przede wszystkim dlatego, że jest zabytkiem, a po drugie dlatego, że genialni inżynierowie z ZDM-u (wyzywający mieszkańców od głupców i machający papierami z SGH) zainstalowali tam całkowicie nielegalnie, i wbrew nauce, pudła które miały spełniać rolę fotoradarów. NALEŻY PRZYPOMNIEĆ, że według wskazań nie było potrzeby ograniczania żadnego ruchu kołowego na tym moście.  ZDM dopuściło się wolnej amerykanki!

Dosłownie parę dni temu pisaliśmy o bazgrołach na elementach wieżyc, podporach wiaduktu ks. J. Poniatowskiego, dlatego też wystąpiliśmy z zapytaniem do Zarządu Dróg Miejskich w tej sprawie .

Cóż się okazało?

Zarządca, czyli skompromitowane całkowicie już ZDM, ma obowiązek usunąć graffiti do dnia 1 grudnia 2021r na podstawie zaleceń wydanych przez Mazowieckiego Konserwatora Zabytków.

 

 

 

Pytania i wątpliwości

Zastanawiamy się na jakiej podstawie Zarząd Dróg Miejskich podejmuje inne decyzje? Ze statutu tejże instytucji jasno wynika, że należy do niej dbałość o tkankę drogową jaka została jej powierzona przez mieszkańców miasta.

W jakim świetle stawiają nas przed turystami tak zaniedbane zabytki i infrastruktura drogowa? Ci, którzy bez przerwy chwalą się usuwaniem nielegalnych reklam, sami szpecą (swoimi działaniami) jak mogą nasze miasto!

Codziennie na stronach Urzędu Miasta widzimy piękne i wyidealizowane zdjęcia miasta. Wszystkie wyostrzone przez programy komputerowe do poprawiania jakości i usuwania braków. My dzięki tym zdjęciom widzimy również zastrzeżenia co do pracy służb. A rzeczywistość jest jaka jest, szara, bura z odpadającymi kawałkami betonu i graffiti na każdym kroku.

TU o stanie technicznym MOSTU PONIATOWSKIEGO

[TYLKO U NAS] Most Poniatowskiego jest w fatalnym stanie. Czy ZDM czeka aż dojdzie do tragedii?

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *