„Remont” skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Królewskiej przesunięty o 2 dni!

Nie w sobotę, a w poniedziałek (16 sierpnia) ok. godz. 6 ruszy remont skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Przeniesienie rozpoczęcia prac wiąże się z obchodami Święta Wojska Polskiego w niedzielę, 15 sierpnia. Ponieważ tego dnia w bliskim sąsiedztwie nastąpi przemarsz pododdziałów wojskowych, co i tak utrudni przejazd przez centrum miasta, postanowiliśmy nie dokładać warszawiakom kolejnego kłopotu – informuje Zarząd Dewastacja Miasta na swoim profilu.

Obsesyjne tempo, bez konsultacji

ZDM strasznie się spieszy, i nie ma się co dziwić, gdyż finansowanie wszystkich ideologicznych wizji ratusza, pochodzi z funduszy europejskich, które nie będą trwać wiecznie.

Wprowadzanie zmian potrwa 9 dni. Zakończenie wszelkich prac planowane jest z nocy z wtorku na środę (24-25 sierpnia).

Co ma objąć „remont”?

Zmiany na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej sprawią, że stanie się ono bezpieczniejsze:
☑ piesi zyskają trzy azyle – na przejściach przez południowy i północny wlot Marszałkowskiej oraz na zebrze na zachodnim wlocie Królewskiej,
☑ północny wlot Marszałkowskiej przesuniemy o metr w stronę zachodnią, aby w przyszłości również na zachód przesunąć pas dzielący i jezdnię wschodnią pod poszerzenie przystanku tramwajowego „Królewska 05” o ok. 1,5 m.
☑ na skrzyżowaniu i w jego obrębie wymienimy nawierzchnię. Ul. Marszałkowską zaasfaltujemy na odcinku 170 m, a ul. Królewską – na 70 m.
☑ całość zmian dopełni zieleń – w trzech narożnikach skrzyżowania rozpłytujemy zbędną kostkę, a w jej miejscu posadzimy ostnicę i ożankę.

Na czas robót kierowcy będą musieli korzystać z objazdów – od południa Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, Moliera i Senatorską do pl. Bankowego, a od północy alejami „Solidarności” i Jana Pawła II i ul. Świętokrzyską.

 

za; ZDM

PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *