Media Narodowe straciły lokal, który wynajmowały na warszawskiej Pradze.

Warszawski Ratusz wypowiedział umowę najmu lokalu redakcji Mediów Narodowych oraz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Telewizja internetowa wstrzymała emisję ramówki. To też zasługa praskiego aktywu ze Stowarzyszenie dla Pragi, który napisał donos.

Bąkiewicz bez lokalu

Rafał Trzaskowski słynie z tego, że jest hipokrytą. Pamiętamy, że jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej mówił o tym, że być może weźmie udział w Marszu Niepodległości. Jako organizatorzy nie traktowaliśmy tego poważnie i dzisiaj to się potwierdza. Nie ma żadnych powodów merytorycznych, prawnych ani żadnych innych do tego, żeby usuwać Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z lokalu, który zajmuje. To jest pewien rodzaj represji, neobolszewickiej metody utrudniania życia i marginalizowania środowisk patriotycznych, katolickich z przestrzeni publicznej. Myślę, że w tym tkwi zasadność z perspektywy działań pana prezydenta i ewentualne przypodobanie się lewicowo-liberalnym wyborcom, którzy na pewno będą z takiego działania zadowolenikomentował jeszcze w marcu prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.


Podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych. To stowarzyszenie nosi znamiona dyskryminacji – mówiła w marcu Aldona Machnowska, wiceprezydent Warszawy. To była reakcja na donos aktywu, który był wielokrotnie w tej stacji krytykowany


 

“Od wypowiedzenia tych słów trwały ciągłe naciski na naszą redakcję i naszego wydawcę, aż w końcu dano nam pisemne wypowiedzenie i nakaz opuszczenia lokalu do końca lipca”

Na okres przeprowadzki, remontu i dostosowania nowego studia wstrzymujemy emisję naszej ramówki. W naszym najnowszym materiale pokazujemy jak wyglądały dotychczasowe warunki w jakich pracowaliśmy i gdzie teraz będziemy tworzyć dla Was niezależne media. Zapraszamy do obejrzenia! – pisze rzecznik MN

 

 

Tu o tym pisaliśmy;

 

„Audiatur et altera pars”. List otwarty do Pani Aldony Machnowskiej – Góry, wiceprezydenta Warszawy, w sprawie lokalu Mediów Narodowych.

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły