Czy mieszkańców ul. Ząbkowskiej 11 czeka kolejna zima bez ogrzewania?

Sprawą mieszkańców i najemców kilku lokali użytkowych zainteresował się radny Ernest Kobyliński, który w interpelacji pyta: – Mieszkańcy kamienicy przy Ząbkowskiej 11 zgłaszają, że od dawna mają zainstalowane kaloryfery, jednak wciąż nie podłączono im ogrzewania. Proszę o informację z jakiego powodu instalacja nie została do tej pory uruchomiona i kiedy mieszkańcy w/w budynku mogą spodziewać się rozwiązania problemu?

O co chodzi?

Od 2 lat mieszkańcy należącej w 100% do miasta kamienicy przy Ząbkowskiej 11 mają zainstalowane grzejniki. Niestety, do dziś spółka Veolia nie wykonała niezbędnego do ich uruchomienia przyłącza do sieci cieplnej i nic nie wskazuje aby to szybko nastąpiło…

Oto odpowiedź ZGN

„W odpowiedzi na Pana zapytanie w sprawie kamienicy usytuowanej przy ul. Ząbkowskiej 11 informuję, że kamienica została doposażona w instalację centralnego ogrzewania w 2019 roku. Ostateczny termin uruchomienia dostaw ciepła do budynku uzależniony jest od prac związanych z wykonaniem przyłącza sieci cieplnej, za które odpowiada spółka Veolia Energia Warszawa S.A. Według informacji uzyskanych od Veolii, wystąpiły problemy z projektowaniem w/w przyłącza w ulicy Ząbkowskiej z uwagi na duży stopień nasycenia infrastruktury technicznej w tej okolicy, co generuje trudność z usytuowaniem sieci cieplnej.”

za; twoja-praga.pl

zdj. fundacja-arte.pl

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *