10 sierpnia, we wtorek, protesty w obronie TVN w Warszawie i w całej Polsce

Na dzień przed zapowiadaną debatą w Sejmie o lex TVN Komitet Obrony Demokracji organizuje ogólnopolskie protesty w obronie wolnych mediów. Dotychczas dołączyło ponad 30 miast.

„Staniemy wtedy wszyscy razem – ramię w ramię – Ty też”

We wtorek 10.08.21 o godzinie 18:00 w miastach i miasteczkach całej Polski oraz pod Sejmem RP, Obywatele i Obywatelki staną wspólnie w obronie swych praw – w obronie Wolnych Mediów i Wolności Słowa – informuje Komitet Obrony Demokracji.

Organizatorzy podkreślają, że jedną z podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów. „Stajemy razem, by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce” – napisali w oświadczeniu.

My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, „w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny” – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.
Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!

Lex TVN

Poprzez projektowane zmiany w prawie, tzw. lex TVN, Prawo i Sprawiedliwość chce uniemożliwić TVN uzyskiwanie koncesji na rozpowszechnianie swoich kanałów, zwłaszcza TVN 24. Aby nadal nadawać, stacja musiałaby zbyć 51 proc. udziałów polskiej firmie lub spółce z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. KRRiT jak dotąd nie przedłużyła koncesji TVN 24, która wygasa 26 września.

za; KOD
Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *