Mieliśmy rację! Publiczne przedszkola oszukują rodziców. Bezprawnie zamykają swoje odziały!

Nauczyciele co najmniej kilku publicznych przedszkoli zamknęli je, w czasie gdy powinny być ustawowo otwarte. O sprawie pisaliśmy dosłownie przedwczoraj, kiedy to opisywaliśmy przykład przedszkola nr. 340 na Chomiczówce. Zgłaszają się do nas kolejni oszukani rodzice z innych przedszkoli.  Okazuje się, że zamykanie przedszkola na połowę wakacji stało się modne.

Co mówi ustawa?

Choć zgodnie z § 12. 1. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli decyzję o zamknięciu przedszkola podejmuj prezydent miasta i to on musi zapewnić wszystkim dzieciom opiekę na czas zamknięciach ich przedszkoli. § 12. 1.

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola, a w przypadku braku rady przedszkola – na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców.

Zapytaliśmy również mailowo Panią Prezydent Beatę Kaznowską odpowiedzialną za edukację w Urzędzie Miasta ile przedszkoli dopuściło się oszustwa, ilu jest poszkodowanych, czy miasto zaoferowało im pomoc, czy zwróciło koszty opieki nad dziećmi lub oddania na półkolonie, do prywatnych przedszkoli, niani,…?

Czy osoby odpowiedzialne za oszustwa będą zdymisjonowane bądź zawieszone w pełnionych obowiązkach, czy te przedszkola, które symulują prace zostaną zamknięte i co miasto zrobi z budynkami które zajmują.?

Okazuje się, że sprawa jest rozwojowa, dlatego też będziemy wracać do tematu.

 

Rodzicu! Oto lista przedszkoli, które obowiązkowo muszą być otwarte w czasie wakacji!

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *