Chluba PiSu, nowy Most Południowy już do remontu??

Nawierzchnia nowego mostu…już do remontu a minęło dopiero niecałe 7 miesięcy od jego uroczystego otwarcia dokonanego przez premiera Morawieckiego. Wyniki badań nawierzchni są niezgodne z naszymi wymogami – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA. Turecka firma Gülermak, w ramach naprawy gwarancyjnej musi zedrzeć warstwę ścieralną asfaltu na odcinku 850 m i ułożyć nowy asfalt.

Jak to szło?

Ta obwodnica to jest wyjście z infrastrukturalnego zakrętu w kierunku szybkiego rozwoju – przekonywał premier Mateusz Morawiecki w grudniu 2020 r. podczas otwarcia nowego mostu przez Wisłę w Warszawie, na południowej obwodnicy miasta. A minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (PiS) dodał przed przecięciem wstęgi: – Nowy most to dowód na to, że w Polsce można budować najnowocześniejsze obiekty inżynieryjne na świecie. Nie dodał jednak, że Inwestycja była opóźniona o cztery miesiące.

 


Problemy z mostem na południowej obwodnicy Warszawy. Minęło tylko nieco ponad siedem miesięcy od jego hucznego otwarcia z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, a już trzeba zwężać jezdnię i zdzierać asfalt. – GW


 

Wczoraj ok. godz. 22.00, wykonawca zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu miał  wprowadzić zmian w organizacji ruchu w trasie głównej . Zmiany polegać będą na wyłączeniu 3 pasów ruchu. Ruch na wprost w kierunku zachodnim będzie odbywał się prawym skrajnym pasem. W rejonie występowania 2-ch pasów do skrętu w prawo, jeden z nich będzie funkcjonował do jazdy na wprost. W czasie prowadzenia robót wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 i 60 km/h. Czas realizacji robót ma wynieść 7 dni.

Winny wykonawca?

Ponoć Turcy położyli złą ścieralną i GDDKiA wymusiła na nich, w ramach gwarancji, wymianę. Niestety poprzednia GDDKiA nie była taka stanowcza i na ewidentnie złej łącznicy z S2 na S8 jedyne co potrafiła wymusić na wykonawcy to nalepienie pasków – komentuje jeden z czytelników Portalu Warszawskiego.

za; Wawer Info

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły