WAŻNY APEL! Wolskie karmelitanki zbierają fundusze na remont klasztoru

Zachęcamy do wsparcia w dokończeniu ogromnego remontu jednego z budynków Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Warszawie. Koszty dokończenia remontu przerastają możliwości ekonomiczne klasztoru. W imieniu naszych Sióstr z Warszawy wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękujemy – czytamy na stronie Wolskich Karmelitanek.

Apel

Jak Państwo wiedzą, już od ponad roku zmagamy się (tak, zmagamy się to dobre słowo) z generalnym remontem jednego z zabudowań klasztornych. Dzięki ogromnej pomocy wielu ludzi prace zewnętrzne są już praktycznie wykonane, ale przed nami opłacenie wszystkich instalacji wewnętrznych, wykonanie tynków wewnątrz budynku, przygotowanie do użytku piwnic (w tym budowa schodów), prace wykończeniowe, uporządkowanie terenu przed budynkiem… Same nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym remontem.

 

 

 


Pałacyk Biernackich (ul. Wolska 29) – klasztor karmelitanek został zdobyty przez Niemców w godzinach wieczornych. Życie zakonnic oraz ukrywających się w klasztorze kobiet i dzieci prawdopodobnie ocaliła wówczas znajomość języka niemieckiego przez jedną z sióstr oraz interwencja niemieckiego oficera. Nie bez znaczenia był także fakt, iż siostry nie pozwoliły wcześniej powstańcom wkroczyć na teren klasztoru. Niemniej Niemcy zamordowali wszystkich ukrywających się w pałacyku polskich mężczyzn. Ponadto 5 sierpnia oraz w następnych dniach na terenie klasztornego ogrodu zostało rozstrzelanych nawet do 600 mężczyzn, kobiet i dzieci.


 

Dlatego będziemy wdzięczne za każde udostępnienie naszej Zrzutki, a także za każdą, nawet najmniejszą pomoc. My odwdzięczamy się naszą codzienną modlitwą we wszystkich Waszych intencjach!

Link do ZRZUTKI

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *