Ruszają spacery po Warszawie dla osób z niepełnosprawnościami!

W wakacje kontynuowany będzie cykl spacerów dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, którego inicjatorem jest Fundacja Kultury bez Barier. W lipcu odbędą się dwa spotkania, z czego najbliższe już w ten weekend. W sobotę w warszawskiej Królikarni osoby słabosłyszące będą mogły wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem tłumaczonej na polski język migowy.

Co dalej?

W ramach cyklu dostępnych spacerów zaplanowano wycieczki z przewodnikiem po najciekawszych miejscach w Warszawie. W wydarzeniach będą mogły wziąć osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Dla niewidomych uczestników Fundacja Kultury bez Barier zapewni audiodeskrypcję trasy, a osoby słabosłyszące będą mogły skorzystać z tłumaczenia na polski język migowy oraz – zgłaszając wcześniej taką potrzebę – z systemu FM z naszyjnymi pętlami indukcyjnymi. Co więcej – każda z zaplanowanych tras jest dostosowana do osób poruszających się na wózku.

Spacery dostępne dla osób z niepełnosprawnościami to wydarzenie obok którego Warszawiacy nie powinni przejść obojętnie. Fakt, że może wziąć w nich udział każdy to ogromna wartość – w końcu kultura nie zna ograniczeń! Tego typu wycieczki to również świetna szansa na poznanie nowych osób czy po prostu możliwość aktywnego spędzenia czasu”zachęca Michalina Adamska z Fundacji Kultury bez Barier.

Najbliższy spacer po Królikarni wraz z tłumaczeniem na PJM odbędzie się już w najbliższą sobotę (24 lipca) o godz. 10:00. Przewidywany czas wycieczki to dwie godziny. Miejscem zbiórki jest wejście do Parku Królikarnia, ul. Puławska 113a (przy skrzyżowaniu z ul. Woronicza). Królikarnia zapewnia miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Spacer jest bezpłatny. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz na stronie: https://forms.gle/2w2KWDvD8TgN5g2Y7. Zapisy obowiązują do 23 lipca.

Harmonogram

 

Harmonogram przyszłych dostępnych spacerów

24 lipca
Spacer po Królikarni z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
31 lipca
Spacer po Królikarni z audiodeskrypcją
7 sierpnia
Spacer „Praskie murale” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
14 sierpnia
Spacer „Praskie murale” z audiodeksrypcją
21 sierpnia
Spacer po Parku Skaryszewskim z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
28 sierpnia
Spacer po Parku Skaryszewskim z audiodeskrypcją
za; Fundacja Kultury Bez Granic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *