„Obiecuję być nadal jednym z najaktywniejszych Radnych” – Ernest Kobyliński

Szanowni Państwo, minął półmetek obecnej kadencji Samorządu. Dziękując za zaufanie oraz głosy oddane na mnie w 2018 roku, pragnę przedstawić krótkie sprawozdanie z działań które podjąłem w pierwszej połowie kadencji.

Pełniąc funkcję Radnego Dzielnicy Praga-Północ złożyłem:

  • ponad 320 interpelacji i zapytań (najwięcej spośród radnych),
  • ponad 30 projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 (najwięcej w Dzielnicy) i ponad 40 projektów na lata 2019-2021 z czego 12 zostało wybranych w głosowaniu. Zwyciężyły m.in. takie projekty jak: Nowe książki dla Nowej Pragi, Modernizacja Zieleni na Rondzie Starzyńskiego, Stworzenie żywopłotu w VII Ogrodzie Jordanowskim, Praski eko-butelkomat, Poprawa bezpieczeństwa pieszych na praskich przejściach, Czy nauka tańca dla dzieci w VII OJ.

Jako jedyny radny Dzielnicy, gdy wybuchła pandemia i nie odbywały się Sesje Rady, przekazywałem część diety radnego na cele charytatywne w tym m.in. na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Regularnie wspieram wiele akcji charytatywnych
i społecznych.

Powołałem do życia Fundację im. Stefana Starzyńskiego, której zostałem wiceprezesem i w jej imieniu m.in. zorganizowałem zbiórkę charytatywną. Celem zbiórki było zebranie słodyczy i zabawek z okazji Dnia Dziecka oraz przekazanie ich do Domów Dziecka oraz Domu Samotnej Matki.

Organizowałem różne akcje społeczne w tym sąsiedzkie sprzątanie śmieci z rejonu Golędzinowa, zgłaszałem zalegające w naszej Dzielnicy wraki aut, dzięki czemu kilkanaście porzuconych pojazdów zostało usuniętych zwalniając dodatkowe miejsca parkingowe.

Od początku mojej działalności sprzeciwiam się absurdom proponowanym
w Warszawie przez niektóre środowiska tzw/ aktywistów domagających się ograniczenia liczby miejsc parkingowych i redukcji infrastruktury drogowej  oraz planowania zieleni miejskiej z pominięciem rzeczywistych potrzeb mieszkańców.

 


 

 

 


 

Regularnie kontaktuję się z mieszkańcami, staram się interweniować w każdej
zgłaszanej do mnie sprawie.

Moją działalność możecie Państwo śledzić za pomocą facebooka
na stronie:facebook.com/e.kobylinski

Kontakt ze mną możliwy jest także za pośrednictwem Wydziału Obsługi Rady
tel. 22 443 79 17/18 bądź mailowo pod adresem praga.ekobylinski@o2.pl

W drugiej połowie kadencji, zamierzam pracować z równie intensywnym zaangażowaniem na rzecz naszej Dzielnicy.

Obiecuję być nadal jednym z najaktywniejszych Radnych.

Zachęcam Państwa do współpracy.

Wspólnie zmieniajmy Pragę-Północ.

Twój radny Dzielnicy Praga-Północ

Ernest Jerzy Kobyliński

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły