Czy Targówek staje się dzielnicą drugiej kategorii??

Na początku lipca Portal Warszawski podjął temat nowej inwestycji na Targówku, do które warszawiacy dopłacą po 1000 złotych. Społecznik Tomik Wincenciak kontynuuje temat.

Radni za

 

Nasi Radni i Włodarze zamiast protestować i blokować tą inwestycję uczestniczą w Radzie Społecznej ds. rozbudowy spalarni. Radnej, która tak aktywnie zbiera podpisy pod petycją w sprawie przekazania działki dla ZRDiM już rozbudowa spalarni nie przeszkadza. Nie przeszkadza pogorszenie walorów widokowych, nie przeszkadzają sam9chody dostarczające odpady do rozbudowanego zakładu, które będą jeździć po i tak już po zakorkowanych Trasie Toruńskiej, Wincentego,Radzyminskiej Kondratowicza itd. Nie przeszkadza ,że każdy mieszkaniec Warszawy (również dzieci) będą musieli spłacić komercyjny kredyt na rozbudowę po ponad 1000 zł na głowę.

 


Jako Rada Społeczna ZUSOK obserwujemy proces modernizacji i rozbudowy ZUSOK-u. 14 lipca 2021 Zarząd MPO, podczas spotkania w nowo utworzonym Centrum Informacyjnym, przedstawił Radzie informację o postępie prac. Dyskutowaliśmy także o znaczeniu inwestycji dla dzielnicy i potrzebie aktywnych relacji z mieszkańcami. Obejrzeliśmy zachodzące zmiany w materiale filmowym wykonanym z drona i podczas wizyty frontu robót. – pisze radna Katarzyna Górska-Manczenko, przy okazji pracownik ZDM, która zasłynęła z tego, że składa projekty w BO

 

Koszt rozbudowy to ponad 2 000 000 000 zł plus odsetki. Nie przeszkadza ,że miasto zamiast zgodnie z ustawą powinno segregować, recyklingować odpady, a nie je spalić. To zgodnie z ustawą ostatnia wraz ze składowaniem metodą utylizacji odpadów. To wreszcie najdroższa metoda utylizacji. Dochodzą jeszcze w przyszłości kary za niespelnianie poziomów odzysku. Tak i to Targówek po raz kolejny staje się dzielnicą drugiej kategorii. I najgorsze jest to, że my wszyscy za to zapłacimy. 

 

za;. T. Wincenciak

 

więcej tu;

 

1000 złotych! – tyle każdy warszawiak dopłaci do rzekomo nowoczesnej spalarni na Targówku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.