Niezły cyrk! Dla Zielonych odbudowa Pałacu Saskiego to projekt rodem z epoki Gierka!

Zaczęło się. Po deklaracji odbudowy Pałacu Saskiego, Bruhla i kamienic przy ul. Królewskiej, wszyscy Polacy jak jeden mąż okazali się być znawcami rzeczy. Tak też jest z Zielonymi (czyt. czerwoni). Biedacy nawet nie wiedzą, że Pałac Saski to ani żaden gigant, ani żaden Gierek. I nawet tu mieszają w to politykę.

Ale dajmy im mówić

NIE dla marnotrawienia publicznych pieniędzy na projekty rodem z epoki Gierka!
Partia Zieloni stoi na stanowisku, że zamiast 2 miliardów zł na odbudowę Pałacu Saskiego lepiej przekazać tę kwotę na ochronę zabytków w całej Polsce i sprawiedliwie ją podzielić.

Rządy PiS to już synonim gigantomanii. Prezydent Andrzej Duda najwyraźniej pragnie zostać zapamiętany jako faraon – wydając ogromne środki na równie ogromny budynek, który… nie będzie miał zastosowania. Na ten moment można jedynie usłyszeć, że „być może będzie to nowa siedziba Senatu”, jednak nie ma potwierdzenia w dokumentach. Tak ma wyglądać poważne traktowanie jednej z izb polskiego Parlamentu i Marszałka Senatu – trzeciej osoby w państwie❓
 
Jeśli naprawdę obozowi władzy zależy na godnym traktowaniu instytucji demokratycznych w przestrzeni miejskiej, niech w pierwszej kolejności zniknie okalający kompleks sejmowy płot wstydu. Zieloni nie wiedzą, że taki płot był już w czasach II RP!

Proponujemy, by zamiast wydawać miliardy złotych na kolejny gmach władzy centralnej, Polska uczciła 100-lecie odzyskania niepodległości poprzez powołanie Turnickiego Parku Narodowego oraz rozszerzenie granic Białowieskiego Parku Narodowego. Naszym zdaniem to prawdziwie patriotyczny wyraz szacunku dla dorobku naszych przodków oraz troski o przyszłe pokolenia Polek i Polaków.
za; Partia Zieloni
Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *