MPWiK Warszawa chwali się jak bohatersko wydało 71 milionów złotych!

Zakończyliśmy I etap budowy alternatywnego układu przesyłu ścieków do „Czajki”. Ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy mogą popłynąć do oczyszczalni nie jednym a dwoma rurociągami pod Wisłą! Nowe stalowe kolektory wykonano w technologii direct pipe. Koniec etapu, nie oznacza końca prac. Rozpoczęliśmy już realizację II etapu, w trakcie którego wybudujemy nowe obiekty, jak komory, oraz sieci. Prace te planujemy zakończyć w III kw. 2022 r – chwali się MPWiK Warszawa.

 

Tak wydaje się nasze pieniądze

 

A nie można było tak od razu? Rura stalowa a nie składanka, która nie miała prawa pracować pod ciśnieniem? To ile to nas kosztowało? Pierwszy przewiert około jednego miliarda, dodatkowo awaria pierwsza jakieś 150mln, kolejne awarie daje 100 mln.,  plus przewiert alternatywny za 71 mln.

 

 

 

No brawo, brawo, brawo, jest się czym pochwalić

 

Tak na marginesie, kto za to zapłaci? MPWiK to spółka miejska i wychodzi, że zapłaci za to miasto. Całe szczęście, że będzie to miasto, a nie Kowalski. Kowalskiego zapewne nie byłoby stać na wydanie takich pieniędzy. Ale zaraz, przecież miasto nie ma fabryki pieniędzy i nie uprawia ich na drzewach, to jednak zapłaci Kowalski, czyli zapłacę, ja, zapłacisz Ty, zapłaci On…my wszyscy.

Ale jak za to zapłacimy? Otóż, zapłacimy w podatkach, za śmieci, za wodę, za parkowanie. Bo najłatwiej jest wydawać czyjeś pieniądze.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *