[TYLKO U NAS] Czy fotoradary to początek końca ZDM-u w tej postaci?? Co wykaże kolejna kontrola??

To Portal Warszawski jako pierwszy wykazał, na podstawie przesłanych dokumentów na nasz adres mailowy przez Zarząd Dróg Miejskich, że fotoradary zostały zainstalowane na Moście Poniatowskiego wbrew obowiązującemu prawu budowlanemu.  Na podstawie dokumentów przetargowych oraz analizy danych wykryliśmy nieprawidłowości. Wszystko co pisze i mówi Zarząd Dróg Miejskich na temat tej „inwestycji”,  nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. Innymi słowy, ZDM tworzy fałszywą narrację!

Krótki rys wydarzeń

Kropką nad „i” było zainstalowanie fotoradarów w miejscach bardzo wrażliwych, na przykład przy kamiennych ławach.  Również uzasadniliśmy, dlaczego ich obecność tam, jest niezgodna ze sztuką. Jest prawdą, że Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wstępnie wyraził akcept na instalację, tak samo jak prawdą jest fakt, że ZDM na etapie przetargu udzielał odpowiedzi startującym w przetargu dotyczących usytuowania radarów,  pomijając konsultacje z Konserwatorem Zabytków. Czyli de facto ZDM zlekceważył zalecenia urzędu  Ustawianie kontrowersyjnych, de facto pustych skrzyń, które już w głowach „speców” z ZDM-u działały, było działaniem siłowym. Warto podkreślić, że Zarząd Dróg Miejskich ma bardzo poważny problem. Te skrzynki miały konkretny cel i wydano na nie 1,8 mln zł z kasy miasta. Teraz wydaje się mało prawdopobne, aby GITD ( Główny Inspektorat Transportu Drogowego) miał przyjąć od ZDMU-u te budki dla ptaków. Bo taką mają realną wartość! A to nie koniec wydatków miasta. Należy również uwzględnić koszty rozbiórki i przechowywania urządzeń.

ZDM od wczoraj wieczorem butnie, całkowicie bezzasadnie broni swojej złej, szkodliwej i bardzo drogiej decyzji. Wielka szkoda, że w obliczu spektakularnej porażki nie umie po prostu przeprosić, i przyznać się do błędu!

To nie koniec! Na nasz wniosek sprawą zajmie się również Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Treść pisma, które wysłaliśmy 07 czerwca 2021 roku.

W związku z budową fotoradarów na moście i wiadukcie ks. J. Poniatowskiego w Warszawie wpisanego do rejestrów zabytków, zgłaszam możliwość dokonania samowoli budowlanej przez Zarządcę w/w obiektu polegającą na braku pozwolenia na budowę na prowadzone roboty. Zgodnie z Rozdziałem 4, Art. 28 pkt. 1, Art. 29, pkt. 7 (Roboty budowlane, o których mowa w ust. 1–4, wykonywane), ust. 1 (przy obiekcie budowlanym wpisanym do rejestru zabytków – wymagają decyzji o pozwoleniu na budowę) Prawa Budowlanego.”

 

 

Daniel Echaust

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *