Tak dziś wyglądają baseny nad Wisłą. W tle polityk z SLD!

Smutna historia basenów nad Wisłą. Za 4 lata, po 27 latach mają wrócić z powrotem do miasta. Czy znajdą się środki, żeby przywrócić tam baseny odkryte z prawdziwego zdarzenia i wrócą tam tłumy dzieciaków jak kiedyś??

Tło wydarzeń

W sprawie basenów Wisła przy Wale Miedzeszyńskim 407 przyglądam się od wielu lat. Pamiętam to miejsce z lat 80 gdzie wakacje spędzały tłumy dzieci z Pragi i Pragi Południe. Niestety od wielu lat miejsce to stoi puste i opuszczone, pomijając wynajmowanie jego części na różnego rodzaju lokale rozrywkowe – mówi dla Portalu Warszawskiego, radny Marek Borkowski.

To miejsce w latach 80-ych było pełne życia,  gdzie każde wakacje spędzały tłumy dzieci z Pragi i Pragi Południe. Niestety od wielu lat miejsce to stoi puste i opuszczone, pomijając wynajmowanie jego części na różnego rodzaju lokale rozrywkowe. Udało mi się dotrzeć do umowy, które miasto w 1998 roku podpisało z firma byłego radnego SLD o wynajmie tych terenów na 27 (!!!) lat – mówi Borkowski.

 

 

Warty podkreślenia jest fakt, że w każdej umowie którą podpisuje z najemcą miasto jest zakaz podnajmu, a tutaj go nie było i praktycznie jedyną działalnością jaką zajmował się ten najemca….było wynajmowanie tego terenu. Tak robi też Zarząd Zieleni.

O całej sprawie dowiedziałem się przypadkowo, kiedy zgłosiło się do mnie parę osób. I to one właśnie wynajęły teren na lokale rozrywkowe, zainwestowały tam swoje środki, po czym zostały bezprawnie wyrzucone przez firmę byłego radnego –  kontynuuje Marek Borkowski.

 

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *