[Nasz News] Przebudowa ul. Sokratesa bez pozwoleń??

Projekt zmian na bielańskiej ul. Sokratesa przeszedł już wszystkie procedury związane z zatwierdzeniem nowej organizacji ruchu. Jeszcze w tym roku ulica zyska nową infrastrukturę, dzięki czemu stanie się bezpieczniejsza i wygodniejsza dla mieszkańców – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Są pozwolenia??

Z niedowierzaniem wysłuchaliśmy informacji dotyczących przebudowy ul. Sokratesa. Czy prace będą prowadzone na podstawie projektu organizacji ruchu?? Po wysłuchaniu Kuriera Warszawskiego dowiadujemy się, że zarządca nie wie ile będzie kosztowała przebudowa. Jeśli nie wiadomo ile będzie kosztowała przebudowa, to znaczy, że nie wykonano projektu budowlanego, który jest podstawą takiej inwestycji i nie zrobiono przedmiarów oraz kosztorysu inwestorskiego. Już spotkaliśmy się z projektami organizacji ruchu wykonywanymi przez Zarząd Dróg Miejskich przez osoby nie posiadające uprawnień na podstawie których dokonywano zgłoszenia robót.


Na zwężonej do przebudowy ul. Sokratesa, już doszło do kolizji. Przez te barierki kierowcy nie widzą pieszych i rowerzystów, na wysokości oczu są te barierki. Jest to przejazd karetek pogotowia ze szpitala i do szpitala Bielańskiego, gratuluję bezmyślność zwężaniu ul. Sokratesa. Ktoś z urzędu robi kasę.

 


Wystąpiliśmy do Zarząd Dróg Miejskich

W związku z niepełnymi danymi wystąpiliśmy do ZDM o;

  • Projekt budowlany, na podstawie którego będą prowadzone prace.
  • Przedmiar robót.
  • Kosztorys inwestorski na roboty.
  • Zgłoszenie robót budowlanych.

Materiał do obejrzenia tutaj – od. 5.40 minuty minuty

https://warszawa.tvp.pl/54793229/11072021

Portal Warszawski

zdj. ZDM

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły