Ekipa pomalowała ściany. Czy fuszerka to polska cecha?

Normalnie funkcjonujące społeczeństwo, wie że jak się kończy jakąkolwiek pracę, powinna być ona wykonana porządnie. Polska, szczególnie jej dawne obszary które znalazły się pod wpływem rosyjskiej mentalności, zmaga się z tandetą, i fuszerkami. Tu najlepszy przykład!

Ekipa pomalowała ściany

 

Kto mieszka w spółdzielni, ten się w cyrku nie śmieje – pisze Pan Patryk na grupieTargówek, Bródno, Zacisze – Hyde Park

Wczoraj brałem udział w odbiorze dźwigów w trzech blokach – Kondratowicza 41, Krasnobrodzka 6 oraz Krasnobrodzka 13. To, co najważniejsze: ludzie z trzech klatek nie będą musieli już się męczyć i chodzić po schodach z siatkami. Ale w ramach zleconych – i opłacanych przez spółdzielnię! – prac były także poprawki murarskie i malarskie. Wiadomo, gdy się osadza dźwig w szybie, dochodzi do jeszcze większej dewastacji niż mamy na co dzień. Trzeba więc to poprawić.

Sami zobaczcie, jak pięknie ekipa pomalowała ściany!

Co gorsza, miałem wrażenie, że nie przeszkadzało to ani wykonawcy, ani przynajmniej niektórym pracownikom spółdzielni. Usłyszałem między innymi, że „ludzie szybko i tak zniszczą” oraz że „nikt nie zwróci uwagi, bo klatki i tak są w opłakanym stanie”.

Jednak skoro za coś zapłaciliśmy, to miejmy to zrobione przyzwoicie. Ostatecznie wpisaliśmy w protokole odbioru, że prace murarskie i malarskie są do poprawki. Mają zostać wykonane w przyszłym tygodniu.

Jeśli tuż po zakończeniu prac coś jest nie tak, dawajcie znać proszę. Czym szybciej będziemy reagować, tym lepiej.

 

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *