Czy Rada Bezbieczeństwa Ruchu Drogowego chce wyciszyć ekspertów?

Sprawa dotyczy Małopolski, ale problem staje się ogólnokrajowy. W mediach głównego nurtu już „specami” są zboralscy czy inni „aktywiści” bez kierunkowego przygotowania, którzy nam chcą projektować życie. Czy zaczyna się czas uciszania autentycznych fachowców? Sprawę opisuje Stowarzyszenie Lubię Miasto.

Piotr Krzemień to ceniony specjalista

Jeden z ekspertów #BRD (biegły sądowy) badających przyczyny wypadków drogowych Piotr Krzemień na profilu Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zamieścił posty (w dniach 1.07.2020, 28.06.2020, 25.06.2020), które zostały najprawdopodobniej usunięte, a sam ekspert zablokowany (nie może wejść na te profile i ich odszukać) – opisuje Stowarzyszenie Lubię Miasto.

Zawierały one treści takie jak (cytat z pamięci): „Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych specjalistów do wybrania w skład rad BRD❓ Mogą Państwo zwrócić się do stowarzyszeń biegłych sądowych zajmujących się wypadkami drogowymi, które mogą wskazać naukowców, biegłych, inżynierów i prawników specjalizujących się w badaniu przyczyn wypadków drogowych. Wybieranie dziennikarzy i osób niemających odpowiedniego wykształcenia w zagadnieniu powoduje, że Rady mogą sprawiać wrażenie towarzystw wzajemnej adoracji.”

 
 
 

?Drugi z komentarzy eksperta dotyczył odcinka 846 nagrania „Jedź bezpiecznie”, w którym prowadzący Pan Marek Dworak zdaniem Piotra Krzemienia błędnie interpretuje pojęcie wchodzącego na przejście. W dodatku w sposób daleki od stanu faktycznego według biegłego omawia obowiązki pieszego określając je jedynie jako „skupienie się na przechodzeniu”.

 
 

Piotr Krzemień wykazał, że podczas prac komisji sejmowych projekty dotyczące nadania pierwszeństwa pieszym oczekującym, zbliżającym się do przejścia oraz mającym zamiar przejścia, zostały jednoznacznie odrzucone, czemu wg relacji Pana Piotra, przysłuchiwał się również wspomniany wcześniej Pan Marek Dworak (mówiący w filmie) i mimo tego zdaniem eksperta wprowadza odbiorców w błąd twierdząc, że stojący i oczekujący, to „wchodzący”.

 

 
 

❗️ W związku z tym – zaniepokojeni tak różnymi interpretacjami oraz faktem „znikających komentarzy” znanych czołowych reprezentantów środowisk #BRD – zadajemy pytanie do Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:

❗️ Jakie kompetencje zawodowe oraz wykształcenie mają osoby zasiadające w radach oraz czy i jeżeli tak to dlaczego posty na profilu instytucji publicznej są usuwanie i nie spotykają się z wyjaśnieniami Rad ❓

Wskazane przez Pana Piotra komentarze nie są bowiem obraźliwe, nie naruszają żadnych standardów społeczności.

Zauważyć należy, że wspomniany profil Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie jest własnością firmy prywatnej lecz jednostek państwowych lub samorządowych, które obowiązują reguły transparentności.

Co Wam to przypomina???

Lubię Miasto

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.