Zakaz poruszania się prolajferskich busów to naruszenie konstytucji

Wczoraj Portal Warszawski pisał o interpelacji radnej Agnieszki Jaczewskiej – Golińskiej, która chce kontroli Budżetu Obywatelskiego. To również nasza prowokacja dziennikarska stała się przyczynkiem do złożenie tej interpelacji. Za to należą się radnej wielkie brawa. Dziwi natomiast postawa, tej samej radnej, wobec wczorajszej uchwały zakazującej poruszania się po warszawskich ulicach prolajferskich busów.

To naruszenie Konstytucji

Przecież radni, którzy przegłosowali tę uchwałę, wiedzą doskonale że to zwykła mistyfikacja i hucpa. Wiedzą, że ta uchwała nie ma żadnego prawomocnego umocowania, że naruszyli Konstytucję, a dziennikarze tak zwanych stołecznych mediów, nieznający tak samo prawa jak 90% Polaków, oszukuje (świadomie bądź nie) swoich czytelników!

Wyjaśnia to Sebastian Kaleta; Radni Koalicji Obywatelskiej chcą utworzyć w Warszawie strefę autonomiczną, w której zdecydują kto i czym może się po mieście poruszać. To jawne naruszenie Konstytucji i ustawy o samorządzie gminnym (co zresztą wytykają również miejscy prawnicy).

 

 

  Jak to jest? Na przykład radna Agnieszka Jaczewska – Golińska jednej, z jednej strony chce pani walczyć z patologią budżetu obywatelskiego w Warszawie, za co brawa, a tu jawnie ją promuje! Przecież Pani, wie że to kłamstwo, i niczego nie uchwaliliście, tylko w majestacie nieprawa, zrobiliście zamach na wolność wypowiedzi, którą gwarantuje konstytucja RP. I przecież wiecie, że to jest wyłącznie policzona na tani aplauz mistyfikacja! Ta uchwała nie ma umocowania prawnego. Czemu ma służyć ta mistyfikacja???

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady m.st.Warszawy uchwaliliśmy zakaz poruszania się po mieście furgonetek propagujących obrzydliwe antyaborcyjne i homofobiczne treści!

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły