Busy prolajferów nie będą mogły jeździć po Warszawie? Czy radni KO złamali prawo??

Radni KO wprost powiedzieli, że zagłosują za uchwałą niezgodną z prawem żeby mogła obowiązywać dopóki sąd jej nie uchyli.Trudno o większą pogardę dla państwa prawa….pisze na swoim profilu radny PiS, Wiktor Klimiuk, doktor prawa. Dziś radni Koalicji Obywatelskiej,  bez wcześniejszych zapowiedzi, wprowadzili projekt uchwały dotyczący zakazu poruszania się po stołecznych ulicach furgonetkami, które uświadamiały na temat zła jakim jest aborcja oraz uderzały w aktywistów LGBT.

Cenzura w Ratuszu?

Ratusz warszawski, który jest zdominowany przez radnych Koalicji Obywatelskiej, uchwalił właśnie zakaz poruszania się po ulicach Warszawy, samochodów  prolajferów.

I mamy to:) Po 2 godz dyskusji przy sprzeciwie pisu przyjeliśmy jako #RadaWarszawy uchwałę zakazującą pogromobusom jeżdżenia po Warszawie:) Bardzo się cieszę bo byłam w grupie radnych która od dawna intensywnie o to zabiegała bo nie zgadzamy się na przemoc fundamentalistów.

 

Zakazuje się poruszania na terenie m.st. Warszawy pojazdów oklejonych zdjęciami, napisami, plakatami banerami lub transparentami zawierającymi lub emitującymi za pomocą urządzeń nagłaśniających treści mające na celu ukazanie osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej w sposób nieprawdziwy, a zarazem obraźliwy, ośmieszający lub poniżający w oczach opinii publicznej, a także sugerujący popełnianie przez te osoby czynów uznanych za przestępstwa lub wykroczenia na mocy powszechnie obowiązujących przepisów prawa

 

Niezgodnie z prawem?

Radni KO wprowadzili do porządku obrad uchwałę o wprowadzeniu cenzury, pomimo tego że nawet prawnicy zatrudnieni w urzędzie Warszawy uznała uchwałę za kompletnie niezgodna z prawem. Wstyd!pisze Klimiuk

 

 

Ciężko jest opisać co się właśnie stało w Warszawie. Za wyrażanie poglądów, które nie podobają się ekipie  @trzaskowski_ Straż Miejska ma wlepiać mandaty. To naruszenie Konstytucji, ustawy o samorządzie gminnym i przejaw tendencji antydemokratycznych.

 

 

To się nie uda

Nie podniecajmy się! Aby uchwała weszła w życie potrzebna jest akceptacja wojewody….

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *