Problemy ITI – utratą koncesji są zagrożone wszystkie kanały stacji

Jak podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wyklucza ona cofnięcia koncesji wszystkim stacjom TVN, jeżeli wejdą w skład grupy, jaka powstanie po fuzji Warner Media z Discovery – poinformował portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na swoje źródła.

O co chodzi?

Portal Wirtualnemedia.pl podaje, że skutkiem połączenia Warner Media z Discovery może być użycie art. 38 ustawy o radiofonii i telewizji, mówiącego o cofnięciu koncesji w sytuacji, kiedy nastąpi przejęcie bezpośredniej lub pośredniej kontroli nad działalnością nadawcy przez inną osobę.


Ten wątek dotyczy wszystkich koncesji tej grupy i tego podmiotu. Wnioski z tego wynikające dotykają TVN24, TVN7, ale też głównej koncesji. Chodzi o podmiot, który tę koncesję posiada. Również inne podmioty, które mają dominujący kapitał pozaeuropejski. Polskie podmioty są dyskryminowane w tego typu interpretacji, bo polski podmiot nie może dysponować tak swobodnie jak podmiot europejski, a często jest to sztuczny wehikuł, żeby przenosić te prawa. Sztucznie tworzy się spółki w krajach europejskich, co jest dyskryminujące dla polskich przedsiębiorców. To jest nasz główny problem – wyjaśniał cytowany przez portal przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.


za; aw/Wirtualnemedia.pl

Portal Warszawski

zdj. wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *