Czy to nie jest marnotrawienie naszych pieniędzy??

Powtarzanie, że gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść (i że co za dużo, to niezdrowo) to groch o ścianę… Pod linkiem nr 1. 6 projektów uchwał w sprawia upamiętnienia 6 pań/panien w nazwach 6 bezimiennych alejek w Parku Morskie Oko i 6 jednobrzmiących pierwszych akapitów 6 uzasadnień tych 6 projektów. We wtorek uchwały te będą opiniowane przez Radę Dzielnicy Mokotów, a w czwartek Rada Warszawy – chyba dla równowagi❓ – omówi i przegłosuje 6 projektów (pod linkiem nr 2) w sprawie nadania 6 innym bezimiennym alejkom parkowym na Powiślu 6 nazw upamiętniających 6 polskich mistrzów słowa – i proszę sobie wyobrazić, że dla odmiany będzie to bez żadnego wyjątku 6 facetów – informuje radny Marcin Gugulski.

Obecnie miejsca upamiętniające kobiety stanowią niewielki odsetek wszystkich nazw

Przedłożony do akceptacji Rady m.st. Warszawy projekt uchwały w sprawie nadania nazwy obiektowi miejskiemu w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został przygotowany w związku z inicjatywą mającą na celu docenienie wkładu kobiet w rozwój społeczny, gospodarczy, artystyczny, polityczny czy naukowy naszego miasta, regionu oraz kraju. Celem jest upamiętnienie wybitnych kobiet w przestrzeni publicznej – nazwach ulic, placów i innych obiektów miejskich.

 

 

Obecnie miejsca upamiętniające kobiety stanowią niewielki odsetek wszystkich nazw, zatem proponuje się upamiętnić kobiety w nazewnictwie miejskim, aby ich dokonania i zasługi odzwierciedlone zostały w nazewnictwie stolicy. Pomoże to przybliżyć mieszkańcom Warszawy wiele ważnych postaci kobiet i wreszcie uhonorować te, których wpływ na nasze miasto, nasz region czy kraj był i jest nieoceniony. Powyższe jest również realizacją stanowiska Rady m.st. Warszawy z 30.11.2017 r. w sprawie nazywania ulic, placów i skwerów na cześć wybitnych postaci kobiet.

 

załącznik nr.  ⤵ https://bip.warszawa.pl/…/BC4A1CDC-F688-420C-ABD8…

link nr 2 ⤵ https://bip.warszawa.pl/…/C6E2C7E6-4D4C-4B91-9EB1…

Postaci te bardzo ciekawe i ważne, ale czy nie ma na co wydawać publicznych pieniędzy? Może warto z tym poczekać?

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *