Czy ZDM ma prawo instalować separatory parkingowe, potykacze i inne?

Od paru lat Warszawa zalewana jest obrzydliwą, plastykową małą architekturą, która rzekomo ma dawać poczucie bezpieczeństwa. Autorem tej deestyzacji Warszawy jest Łukasz Puchalski (dyr. ZDM-u) et consortes z Zarządu Dróg Miejskich. Dziś Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się kolejną instalacją. Na pięknej granitowej kostce, w historycznej części Miasta, na parkingu zainstalował żółte separatory. Wszystko z myślą o pieszych. Nie ważne, że mamy postępującą deestetyzacja Warszawy – Plac Zbawiciela jest ikonicznym przykładem. Ten projekt poniżej, to prawdopodobnie zgłoszenie w BO, zapewne przez „aktyw”. Dlatego też skierowaliśmy w tej sprawie pytania do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków!

Separatory parkingowe

#DrobnaZmiana na parkingu przy placu Trzech Krzyży. Wzdłuż chodnika zamontowaliśmy separatory parkingowe. Dotychczas kierowcy podjeżdżali do samej jego krawędzi. W przypadku większych samochodów przód nadwozia był przez to nadwieszony nad chodnikiem nawet na pół metra w głąb. Dzięki separatorom cała szerokość chodnika wróciła na stałe do pieszych. ? Liczba miejsc postojowych nie zmieniła sięchwali się Zarząd Dróg Miejskich.

 

 

 

Kto zgłosił??

 

Skierowaliśmy pytania do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Szanowni Państwo,

Zarząd Dróg Miejskich chwali się na swojej stronie;

#DrobnaZmiana na parkingu przy placu Trzech Krzyży. Wzdłuż chodnika zamontowaliśmy separatory parkingowe. Dotychczas kierowcy podjeżdżali do samej jego krawędzi. W przypadku większych samochodów przód nadwozia był przez to nadwieszony nad chodnikiem nawet na pół metra w głąb. Dzięki separatorom cała szerokość chodnika wróciła na stałe do pieszych

W związku z tym mam pytania;

– Czy ZDM zgłaszał te zmiany do biura MWZKZ?

Czy ZDM miało prawo zainstalować ten żółty element na tak pięknej granitowej kostce? (załącznik nr. 1),

CZy MWKZ wyraża każdorazowo zgodę na instalację separatorów, wysp czy innych plastykowych elementów, które w zastraszającym tempie deestetyzują Warszawę? (załącznik nr. 2)

– Jeśli nie, to na jakiej podstawie to się odbywa?

Na podstawie art. 61 w związku z art. 8 ust. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz art. 2 ust. 1 Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. składam wniosek o udzielenie informacji publicznej w tej sprawie.

Na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej proszę o przesłanie informacji w ustawowym terminie, we wskazanym powyżej zakresie, wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: kontakt@portalwarszawski.com.pl.

załącznik nr. 1 https://www.facebook.com/ZDM.Warszawa/posts/1952036081611343

załącznik nr. 2 https://portalwarszawski.com.pl/2021/06/16/po-obsesyjnym-zwezaniu-ulic-czas-na-deestetyzacje-miasta/

W osobnym mailu zwróciłem uwagę na postępującą niszczenie miasta przez ZDM ich „małą architekturą”. Wydaje się być to bardzo rozwojowy temat!

Daniel Echaust

Społeczny Opiekun Zabytków

Portal Warszawski

zdj. ZDM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *