„Razem z pasem Puławskiej znikną miejsca parkingowe i prawdopodobnie wiele z biznesów”

Uzurpatorzy miejscy, a dokładnie kilka osób, czyli Maciej Gosk, i „aktyw” ze Strefy Mieszkańców, doprowadza do zwężenia ulicy Puławskiej między Goworka a Dolną. Należy zapamiętać te nazwiska, dlatego że wcześniej czy później będzie trzeba wyciągnąć konsekwencję wobec tych, którzy z pogardą lekceważą warszawiaków.  Za dewastację tej części miasta odpowiada też Michał Lejk, Zastępca Naczelnika Wydziału Parkowania z ZDM-u, który będąc magistrem inżynierem, nie przeprowadził stosownych badań, analiz ruchu, ani żadnych konsultacji społecznych. Cały ten projekt jest kolejnym, kolokwialnie rzecz ujmując wałem, który uderzy w mieszkańców Warszawy.

Na początek idzie Piaseczno

Ratusz w Piasecznie, podąża za modą z Warszawy i wziął się ochoczo za zwężanie ulicy Puławskiej. Trudno jednak szukać zachwytu wśród mieszkańców, również okolicznych miejscowości.

Zapowiedź zwężenia jednej z głównych dróg Piaseczna do jednego pasa, przez większość mieszkańców potraktowany był jako primaaprilisowy żart, równie niepoważny jak zwężenie Alei Jerozolimskich w Warszawie. Żart jednak okazał się prawdą gdy wjechały koparki, miasto stanęło we wszystkich kierunkach, a i w kalendarzu okazało się, że nie mamy kwietnia. Razem z pasem Puławskiej znikną miejsca parkingowe i prawdopodobnie wiele z biznesów, bo jeśli ludzie nie będą się zatrzymywać tam, gdzie nie będzie miejsca, sentymentów nie będzie – pisze portal Moje Piaseczno.

Jak napisano na stronie Gminy „Chodziło o to, aby stworzyć przestrzeń funkcjonalną i przyjazną mieszkańcom, która zachęcać będzie do spacerów, a do każdego punktu usługowego dojechać będzie można bezpiecznie rowerem

 

 

Piaseczno to nie tylko miasto, są także inne miejscowości, których mieszkańców nie można wykluczać ze względu na środek transportu i oni muszą dojechać do miasta raz na jakiś czas samochodem.

Co na to mieszkańcy innych miejscowości Antoninów, Baszkówka, Bąkówka, Bobrowiec, Bogatki, Chojnów, Chylice, Chyliczki, Głosków, Głosków-Letnisko, Gołków, Grochowa, Henryków-Urocze, Jastrzębie, Jazgarzew, Jesówka, Józefosław, Julianów, Kamionka, Karolin, Kuleszówka, Łbiska, Mieszkowo, Nowinki, Orzeszyn, Pęchery, Pilawa, Robercin, Runów, Siedliska, Szczaki, Wola Gołkowska, Wólka Kozodawska, Wólka Pęcherska, Wólka Pracka, Zalesie Górne, Złotokłos, Żabieniec.

A co wy o tym pomyśle myślicie. Czy taka inwestycja bez alternatywnych rozwiązań to dobry pomysł? Czy zwiększą się korki na Wojska Polskiego i obwodnicy? – pyta portal Moje Piaseczno.

 

 

za; Moje Piaseczno

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.