[Nasz News] Dziś na Paluchu wolontariusze zorganizowali strajk. Dyrektor zerwał mediację z radnymi i pracownikami dotyczące adopcji zwierząt!

10 maja weszła w życie nowa procedura adopcyjna, która z góry narzuca czas w jakim ma zakończyć się proces adopcyjny zwierzęcia i daje dyrektorowi prawo do samodzielnej decyzji odnośnie adopcji danego zwierzęcia mimo tego, że dyrektor go nie zna i nie ma odpowiedniej wiedzy na temat dobrostanu i behawioru zwierząt. W praktyce wygląda to tak, że zwierzę dostaje ten kto głośniej krzyczy i się awanturuje – pisze dla Portalu jeden z pracowników Schroniska na Paluchu.

Zerwane negocjacje

Dzisiejsza sytuacja to wynik zerwania miediacji dyrektora schroniska z wolontariuszami i radnymi Warszawy (którzy to po pierwszym spotkaniu i wysłuchaniu przedstawicieli wolontariatu przyznali im rację, a nie dyrektorowi) . Spotkanie było wspólnie przez wszystkie strony zaplanowane na 01.07.21, ale w ostatniej chwili dyrektor je odwołał. Stwierdził, że ma ważniejsze sprawy na głowie takie jak budowa budynku nowej geriatrii i nie wyznaczył nowego terminu.

 

Tak więc wolontariusze uznali, że wcześniejsze zawieszenie strajku jest już nieaktualne i zaplanowali strajk w dzień otwarty schroniska na paluchu, który to jest co roku chlubą dyrektora. Strajk polegał na rozwieszeniu po całym schronisku kartek z hasłami „nowa procedura to bzdura”, „świadoma adopcja”, „schronisko to nie supermarket” itp. Nie było żadnych obraźliwych haseł. Chyba prawie wszyscy wolontariusze założyli też czarne koszulki z podobnymi napisami lub po prostu czarne na znak protestu.

Treść zarządzenia

 

Paluchzarządzenie

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *