Jachira odpowie za „Nawet Hitler nie niszczył cmentarzy”?

Znana ze skandalizujących wypowiedzi posłanka PO Klaudia Jachira napisała tydzień temu w mediach społecznościowych, że „nawet Hitler nie niszczył cmentarzy”. Jan Grabowski zanegował holokaust Polaków, tak samo jak Katarzyna Makusz. I wobec tych trzech osób Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożył zawiadomienie do prokuratory.

Wszystkie sprawy dotyczą negowania niemieckich zbrodni, negowania zbrodni wojennych

Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożyła dwa dni temu do prokuratury trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw z art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Wszystkie sprawy dotyczą negowania niemieckich zbrodni, negowania zbrodni wojennych.

Zawiadomienia zostały złożone na;
 
➙ 1) Katarzynę Markusz za wpis na Twitterze: „Dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady, w czasie wojny mogli chodzić po ulicach, pracować, żyć. Nikt ich nie zabijał za to, że są Polakami”,
 
➙ 2) Klaudię Jachirę za wpis na Twitterze: „Nawet Hitler nie niszczył cmentarzy”,
 
 

➙ 3) Jana Grabowskiego za wpis na Twitterze: „W Polsce ciągle trzeba przypominać, że niemiecki plan eksterminacji dotyczył Żydów, wyłącznie Żydów, że do obozów Zagłady wywożono Żydów, nie Polaków”.

W zawiadomieniach obszernie przedstawiliśmy stan faktyczny i wykazaliśmy, że powyższe twierdzenia są oczywistymi kłamstwa i wyczerpują znamiona przestępstwa stypizowanego w art. 55 ustawy o IPN:

„Art. 55 Kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy pkt 1, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości” – napisała Fundacja.

za; FOMA

Portal Warszawski

zdj. profil K. Jachiry

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *