Po ciężkich bojach Białołęka doczekała się w końcu kina!

Po 5 latach działalności, filia BOK przy Głębockiej 66 zyska upragnione i długo wyczekiwane KINO. Dokładnie 9 września 2016 roku placówka rozpoczęła swoją działalność pamiętnym koncertem Zakopower na dachu budynku.

To wywalczone kino

O kino była walka od 2016 roku, kiedy to Agnieszka Borowska złożyła pierwszy projekt do budżetu wtedy jeszcze partycypacyjnego. Niestety projekt nie zdobył wystarczającej ilości głosów, podobnie w kolejnych latach. W BO2020 został zweryfikowany negatywnie. Wtedy wkroczyłem do akcji i zgłosiłem pomysł w nowej formie do BO2021. Było sporo walki o dopuszczenie projektu do głosowania, a potem cała kampania zachęcająca do głosowania, banery, ulotki, materiały na fb a nawet filmikmówi Portalowi Warszawskiemu Sebastian Gut ze Stowarzyszenie Razem dla Białołęki.

Kino w filii Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głebockiej

Z tego projektu cieszę się najbardziej z kilku powodów: inwestycja będzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 356 na bliskim mi Lewandowie, otwarcie kina będzie dla mnie związane z symbolicznym zakończyczeniem pewnego smutnego etapu naszego życia związanego z pandemią i obostrzeniami, przez które swoją działalność zamknęły kina, teatry i inne obiekty, społeczność Zielonej Białołęki wyczekiwała tej inwestycji praktycznie od samego początku, czyli od powstania filii BOK przy Głębockiej (wrzesień 2016 roku), udało mi się dokończyć dzieło, które zapoczątkowała Radna Agnieszka Borowska, najpierw cyklami kina plenerowego „Kinołęka” a wreszcie pomysłem zrobienia kina stacjonarnego na wschodniej Białołęce, na terenie największej szkoły podstawowej w kraju! w projekt oraz jego promocję zaangażowałem sporo fantastycznych osób – myślę, że kampania promocyjna była ciekawa, dynamiczna, a co najważniejsze przyniosła upragniony sukces! Dzięki za te 1966 głosów! – mówi nam Gut.

Co kino będzie oferować?

– Lato w mieście,

Dyskusyjny Klub Filmowy,

– kinowe poranki,

-poranki filmowe dla dzieci – od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00,
 
filmowe środy 20.30 – 22.30,
 
filmowe piątki 18.00 – 22.00,
 
dodatkowe projekcje w wybrane weekendy (terminy uzależnione od innych wydarzeń),

– Kino bez reklam.

-Kino przyjazne rodzicom.

Oficjalny start kina zaplanowano na 11 września 2021 roku.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły