[Prowokacja Portalu Warszawskiego] Konopnicka i Prus ostatecznie kompromitują Budżet Obywatelski!

Od lat piszemy o patologii Budżetu Obywatelskiego. Okazuje się, że jej rozmiar jest znacznie większy niż może się wydawać. To już jest wręcz sprawa kryminalna. Dokonaliśmy prowokacji dziennikarskiej, z której wynika że w głosowaniu mogą wziąć udział zupełnie fikcyjne postaci, w tym wypadku Maria Konopnicka czy Bolesław Prus.

Krok po kroku

Wystarczy stworzyć fałszywe konto mailowe, wejść na stronę główną Budżetu Obywatelskiego, i wybrać przycisk głosowania. Tutaj jesteśmy proszeni o podanie maila. Zagłosowaliśmy spontanicznie na osiem projektów dzielnicowych z Pragi – Południe. Później poproszono nas o dane osobowe. Ożywiliśmy do tego celu postać Marii Konopnickiej, zamieszkałej w nowym wcieleniu przy ul. Grochowskiej. Maria Konopnicka w nowym wcieleniu legitymowała się kompletnie zmyślonym numerem pesel.

Po akceptacji wszystkich formularzy, dostaliśmy maila zwrotnego z podziękowaniem za wzięcie udziału w głosowaniu. Nie do uwierzenia prawda? A jednak. Dlatego kolejne głosowanie uwieczniliśmy dla Państwa na filmie, który lada dzień w całości opublikujemy. Tu posłużyliśmy się postacią Bolesława Prusa, który zagłosował na projekty ze Śródmieścia!

Film stanowi niepodważalny dowód, który zamierzamy przedstawić właściwym organom, tym bardziej że w ten sposób można tworzyć niezliczoną ilość fikcyjnych bytów, i głosować ile razy nam się chce, i na dowolne projekty. Ilość ogranicza tylko nasza fantazja! Dodatkowo Budżet Obywatelski praktycznie nie istnieje, w tamtym roku w ogóle nie była ujęta weryfikacja głosów, czyli na podstawie czego liczą głosy??

 

  

To nieprawda, dlatego że od lat do głosowania dopuszczane są projekty o różnych synonimach, mieszkaniec 235 czy o innej numeracji. Wielokrotnie o tym pisaliśmy. Zatem zapis ten nie ma żadnego uzasadnienia. Budżet Obywatelski wielokrotnie tłumaczył, że dopuszczalna jest forma inna od tej obowiązującej. Tak samo IP nie jest w obecnych czasach wiarygodną podstawą do weryfikacji. IP można zmieniać wielokrotnie choćby przy pomocy VPN. To wciąż nie jest żadna gwarancja weryfikacji. Żadna.

Oto screeny

 

 

 

 

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły