Chcą dymisji P. Czarnka i żeby dorzucić się do kampanii..

42 000 – tyle osób w kilkadziesiąt godzin podpisało się pod obywatelskim wotum nieufności dla ministra Czarnka. Wśród nich są uczennice i uczniowie, studenci i studentki, rodzice, kadra pedagogiczna. Teraz czas na dotarcie z naszym przekazem dalej – pisze na swojej stronie Akcja Demokracja. Zbierają też na kampanię bilboardową – do tej pory zebrali tylko 5 000 pln.

Homofobia

Homofobia jest regularnie wykorzystywana przez Czarnka, który niszczy obecnie edukację i naukę. Najbliższe plany Czarnka są doprawdy przerażające: praktycznie obowiązkowa religia, dla której alternatywą będzie etyka z nauczycielami po uczelni Rydzyka, likwidacja niezależnej Polskiej Akademii Nauk, wyrzucanie niepokornych profesorów z pracy (jak już ma to miejsce na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie) i nagrody dla swoich, np. tych nauczycieli, którzy tłoczą dzieciom do głów antykobiecą i przeciwną prawom człowieka ideologię narodowokatolicką. Nie mówiąc już o nadal skandalicznie niskich pensjach nauczycieli i przeładowaniu podstawy programowej. – piszą lewicowi aktywiści.

Rodzice będą zmuszeni zapisać uczniów na lekcje religii lub etyki. Do tej pory udział w tych przedmiotach był nieobowiązkowy. Wiele uczennic i uczniów rezygnuje z udziału w zajęciach, widząc postępując ideologizację szkoły. Tymczasem resort oświaty, kierowany przez Czarnka, wysłał pytanie do uczelni Rydzyka czy będzie kształciła nauczycieli etyki. Rydzyk nie wahał się ani chwili.

Wygląda więc na to PiS i Czarnek chcą wykorzystać zajęcia etyki do wpajania swoich antywartości: szczucia na mniejszości, fundamentalizmu religijnego i deptania praw kobiet. Nie ma no to naszej zgody!

za; Akcja Demokracja

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły