[NASZ KOMENTARZ] Zarząd Dróg Miejskich to natychmiastowej likwidacji! Dlaczego?

Ta instytucja nie ma prawa dłużej w tej formie istnieć. Od ponad pięciu lat mamy niespotykaną wcześniej dewastację miasta, o której od lat piszemy na naszych łamach. Zarząd Dróg Miejskich nie może już dłużej funkcjonować w tej postaci, gdyż zagubiła kompletnie swój charakter.

Zwężanie

ZDM pod egidą Łukasza Puchalskiego, stał się narzędziem do ideologizowania Warszawy. To niespotykany wcześniej w historii przypadek, żeby miejska instytucja za pieniądze podatników działała aż tak jawnie przeciwko mieszkańcom. Do swoich działań wykorzystuje nawet instytucje badawcze i zdawałoby się poważne tytuły, które bezczelnie fałszują dane. Któryś ze stołecznych tytułów już bez żadnego zażenowania napisał, że 70% warszawiaków popiera politykę zwężania ulic.

Wiemy też o kolejnych projektach zwężenia ulic;

  • NOWOŚĆ; Marszałkowska –  likwidacja 1 – go pasa, (ZDM usunęło wpis o tej informacji),
  • Pl. Trzech Krzyży (zmiany z marca 2021), zmiana dotychczasowych założeń, niedługo opublikujemy analizę,
  • Broniewskiego – likwidacja 1 – go pasa,
  • Puławska pomiędzy ul. Goworka a ul. Dolną, likwidacja 1 – go pasa (pomysłodawcą jest Maciej Gosk ze Stowarzyszenia MOKO, (MJN).

Tak wyglądają zlecone prace przez ZDM

To tylko dwie ulice koło nas, które zmierzyliśmy i przeanalizowaliśmy. Obydwie są zdewastowane.

Na ulicy Wołoskiej oddano niedawno ścieżkę rowerową i chodnik, który jest zbudowany niezgodnie z ustawą. Według przepisów szerokość chodnika musi wynosić 200 cm., tu jest 115 cm. Kosztem bezpieczeństwa pieszych (o których ZDM tak ponoć się martwi) zbudowano ddr!

 

 

Ulica Wołoska jako ulica klas G (główna) zgodnie z wykazem ulic m. st. Warszawy powinna być zgodna z rozdziałem 8 § 43 pkt. 3 i pkt. 4 oraz § 44 jak również załącznikiem nr 1 pkt 5.2,  rozporządzenia ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie Warunków Technicznych Jakim Powinny Odpowiadać Drogi Publiczne i ich usytuowanie. 

Tu nawet ścieżka rowerowa jest za wąska!

 

 

Ul. Odyńca

ZDM poza tym, że prowadzi deestatyzację miasta, a ta zaczyna być poważnym nowotworem, buduje niezgodnie z przepisami. Opisujemy od dawna takie przykłady; ul. Stalowa, Fotoradary na Moście Poniatowskiego (które będą usunięte, również między innymi dzięki nam).

Przepis jasno mówi, że kiedy stawia się takie zapory,  musi być postawić znak zwężenie dwustronne! Niestety ZDM nie dopełnił obowiązku.

 

 

Bulwary wiślane

Chyba najbardziej jaskrawym złym, wręcz idiotycznym i przede wszystkim skrajnie niebezpiecznym dla życia ludzkiego projektem, jest ścieżka rowerowa na warszawskich bulwarach. Wychodzący z tunelu na wysokości Zamku Królewskiego wprost wpadają pod rower. Ustawa mówi o oświetleniach w tunelach, i o tym że nie może występować nagła zmiana intensywności światła na wjazdach!

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać obiekty inżynierskie i ich usytuowanie, Dz. U. 63 z 2000 mówią jasno;
 
 
 
 

Inne

Jest cała masa spraw, o której mieszkańcy nie wiedzą, bądź nie są świadomi. Ewidentne kolesiostwo przy nowym projekcie ul. Stalowej, przy instalacji obrzydliwych fotoradarów na zabytkowym Moście Poniatowskiego, czy odmowa publikacji umów zawieranych między ZDM a osobami bądź instytucjami zewnątrz.

Niebawem opublikujemy kolejne analizy, które skrzętnie ukrywa ZDM. Jedno jest pewne, ta instytucja w tej formie, pod rządami Puchalskiego nie ma prawa dalej funkcjonować! Ich eksperymenty zagrażają naszemu życiu!

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *