Policja; „sadzenie łąk kwietnych na wyjazdach z ulic podporządkowanych generuje sytuacje niebezpieczne”

Dziwne pomysły Zarządu Zieleni, robienie wsi z Warszawy, jednak są szkodliwe. Sam pomysł niekoszenie traw był kontrowersyjny, ale hodowanie łąk szczególnie przy ulicach jest po prostu niebezpieczne, i nie trzeba tu być specem.

Oświadczenie policji

 

Poprosiłem WRD o zajęcie się zasłoniętymi skrzyżowaniami. Poniżej prośba WRD do ZDMu.

Policja niniejszym potwierdza, że sadzenie łąk kwietnych na wyjazdach z ulic podporządkowanych, na przejściach dla pieszych czy przejazdach rowerowych „w skrajni drogi w znacznym stopniu utrudnia widoczność i może generować sytuacje niebezpieczne”.

Krok ku normalności!
 

 

 

 

Zarząd Dróg Miejskich łamie prawo

 

Zgodnie z par 52 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 1999r – Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich utytułowanie wynika, że zieleń w pasie drogowym nie powinna zagrażać bezpieczeństwu uczestników ruchu, ograniczać wymaganego pola widoczności, skrajni drogi oraz utrudniać utrzymanie drogi.

Należy też pamiętać, że wyschnięte trawy stanowią zagrożenie pożarowe, zatem ZDM łamie prawo jako zarządca pasa drogowego. ZDM jest zatem odpowiedzialne za wypadek (między innymi) na ul. Umińskiego.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *