To już jest obłęd! Ul. Powązkowska też do zwężenia??

Gazeta Żoliborska promuje nam armagedon w tym rejonie? Nie ma cię co dziwić, autor artykułu z ww. gazety pisze o sobie tak; Miłośnik lasów, gór i wycieczek w nieznane. Przemierzając stołeczne drogi wybiera komunikację miejską. Autor tego fermentu wspiera się radnym ze stowarzyszenie MJN, którego prezes Jan M., poszukiwany jest przez policję.

Znów ci niedobrzy kierowcy

Powstające wokół osiedla sprawiają, że wokół ulicy Powązkowskiej widocznych jest coraz więcej pieszych, zaś sama infrastruktura wokół o czym niejednokrotnie przypominali radni nie sprawia wrażenia by niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogli czuć się bezpiecznie. Na ulicy Powązkowskiej odbyły się wizje lokalne, składano petycje m.in. o poszerzenie fragmentu chodnika, a także projekty składane w ramach budżetu obywatelskiego. – pisze Gazeta Żoliborska, bardzo wspierająca ZDM w jego wszystkich szaleństwach.

Na początek przebudowa chodnika

Niestety Żoliborz, szczególnie ten w okolicy pl. Wilsona, jest mocno opanowany przez miejskich uzurpatorów, którzy jeszcze nie tak dawno postulowali za degradacją bardzo ważnego placu w zielone rondo. Poza Łukaszem Porębskim z MJN, bardzo aktywna jest radna Marta Szczepańska z tej samej organizacji uzurpatorów, ta sama która bawiła się w głos dzielnicy w czasie ustawionych konsultacji w sprawie stref płatnego parkowania na Żoliborzu.

Gazeta Żoliborska czy profil Pl. Wilsona to byty opanowane przez uzurpatorów miejskich. I o tym należy pamiętać!

Co proponuje radny z MJN?

Wrzucam poniżej dwie odpowiedzi Zarząd Dróg Miejskich Warszawa na moje interpelacje. Co z nich wynika: Poczekamy na zmiany na Powązkowskiej – pisze Łukasz Porębski, radny z MJN, stowarzyszenie którego prezes Jan M., poszukiwany jest przez policję

ZDM wskazuje, że nowe przejście dla pieszych powstanie jeśli inwestor działający przy Powązkowskiej 44 zdecyduje się na budowę nowego osiedla w trybie #lexdeweloper… Inwestycji bardzo niepewnej, a więc mogącej nigdy nie dojść do skutku. Nie będzie #lexdeweloper to nie będzie przejścia dla pieszych. Czy wtedy ZDM rozłoży ręce?
Odnośnie pytania dotyczącego chodnika po wschodniej stronie ulicy ZDM odpowiada, że zabezpieczenie chodnika jest na liście planowanych inwestycji… Ta lista w Warszawie ma już pewnie kilka milionów pozycji i ciągle dodają nowe. Widać to na rogu Powązkowskiej i Rydygiera gdzie nowe skrzyżowanie już wymaga przebudowania. Skrzyżowania wykonanego za wiedzą i zgodą ZDM.

To kolejne odpowiedzi ZDM pisane, aby nic nie odpisać lub odesłać radnego do składania projektów do budżetu obywatelskiego (sic!).
Podobne odpowiedzi otrzymywała Marta Szczepańska – radna MJN w zeszłym roku (to ta od quasi konsultacji) i podobnie ZDM odpowiadał na komisji infrastruktury zorganizowanej w 2019 roku. Od tego czasu jest tylko gorzej, a omawianych zmian ciągle nie widać.

 

Warto przypomnieć jak „aktyw” wspierał sppn na Żoliborzu. TO tu w czasie jednego ze spotkań Gazety Żoliborskiej Buchalski powiedział niech płaczą

Aktyw decyduje o strefach parkingowych na Żoliborzu❓❓

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.