2.500 złotych za 777 ławek! – czyli jak ratusz okrada nas z naszych pieniędzy!

W związku z tym, że urzędnicy nie zrobili nic aby wyeliminować patologię w Budżecie Obywatelskim (Zielone Mazowsze, czytaj Buciak, w tym roku załozyło UWAGA; 3 projekty!!), należy dążyć do pełnej likwidacji tego narzędzia. Raptem wczoraj pisaliśmy o dziwnym gromadzeniu danych osobowych przez BO, dziś przedstawiamy kolejny przykład głębokiej patologii. Budżet Obywatelski (lub Kradzież Antyobywatelska  jak kto woli) stał się narzędziem do drenowania publicznych pieniędzy, którymi można opłacić mieszkania bez prądu, wc na Pradze, czy dać potrzebującym! Taki sposób zarządzania pieniędzmi zawsze kończy się bankructwem, i się skończy! Jest jeszcze drugi scenariusz; robią to z pełną premedytacją, a mieszkańcom Warszawy śmieją się w twarz!

Głos mieszkańca Warszawy

Mieszkaniec Warszawy pisze o kolejnym patologicznym pomyśle Roberta Buciaka, który dorwał się do publicznej kasy. Tym razem proponuje nam 777 ławek za 2 500 złotych! Przypomnijmy, że wczoraj Buciak przechadzał się z M.Olszewskim (wiceprezydent Warszawy i przyjaciel miejskich uzurpatorów) i jeszcze jednym urzędnikiem, po ul. Kruczej – i wytyczali ścieżkę rowerową. Widać, że ci zlodzieje i oszysci w niesamowicie, aż żenująco bliskiej komitywie.
Dlaczego Budżet Obywatelski to dramat i patologia za pieniądze podatników ? Wyobraźmy sobie, że potrzebuję w domu powiesić półkę, która kosztuje 100 zł w sklepie pod domem. Mam w domu swój młotek za który zapłaciłem ze swoich pieniędzy, swoją wiertarkę oraz gwoździe. Do tego jestem budowlańcem i takie półki wieszam od kilkudziesięciu lat. Wystarczy pójść po półke i powiesić. Koszt 100 zł.

Natomiast decyduje się zlecić to prywatnej firmie.

Rozpiszę przetarg który już mnie kosztuje powiedzmy 20 zł. Zgłoszą się firmy które rozpiszą w kosztach że muszą pojechać po taką półkę więc koszt paliwa, przywieźć ją więc następny koszt paliwa, amortyzatory samochodu i wygrodzenie kierowcy… w kosztorysie będzie wszystko co można ująć jako koszt czyli swoje gwoździe (z marżą), amortyzacja wiertarki itd. łącznie z wniesieniem półki na 5 piętro. W efekcie okaże się że za zaoszczędzony czas i pracę na powieszenie półki muszę zapłacić 500 zł przy 100 zł cenie półki ale mimo wszystko się na to godzę. Tragedia.

 

Te projekty to jest aborcja

Audyt budżetu wykonywanego przez prezydenta miasta wykonywany przez prezydenta miasta? Audyt w sensie kontrolę wykonania budżetu obywatelskiego, powinna prowadzić rada miasta stołecznego Warszawy, a zwłaszcza jej komisja rewizyjna. Tymczasem audyt wykonuje człowiek, co do którego już dawno powinny być postawione zrzuty… warto przypomnieć jeden z najbardziej zdumiewających projektów, jaki został przez Buciaka zgłoszony, i co gorsza dopuszczony do głosowania. ⤵⤵⤵

[Felieton] To jest chore miasto. Ten koleś robi audyt czyichś projektów z Budżetu Obywatelskich…

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *