[Nasz komentarz] Czy dłuższa i droższa strefa parkowania jest bezprawna?

Wojewódzki Sąd Administracyjny poparł skargę prokuratury i tym samym uchylił część uchwały rady miasta dotyczącej strefy płatnego parkowania. Chodzi o zapisy o czasie obowiązywania strefy, a także wysokości stawek.

O co chodzi?

Za strefę więcej płacimy od początku tego roku. Obowiązuje ona też nie przez 10, a przez 12 godzin w ciągu doby. Urzędnicy zmiany określili mianem „urealnienia”, bo fakt był taki, że ceny za parkowanie w strefie nie urosły od kilkunastu lat. Jednak zdaniem prokuratury podwyżka była zbyt wysoka, a miasto nie powinno „przerzucać” wszystkich kosztów od razu na mieszkańców. Takie podwyżki powinny być przeprowadzane stopniowo. – Radio Eska.

To wyrok nieprawomocny. Nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia. Gdy uzasadnienie będzie opublikowane, to z pewnością prawnicy ratusza przygotują odwołanie – mówił Radio Eska,  Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Skoro WSA tak uznał, to wierzę że były jakieś uchybienia prawne. Natomiast to, że były uchybienia to jest jedno. Drugą kwestią jest to, że to działa przeciwko mieszkańcom. Ograniczana jest liczba miejsc parkingowych, podnoszone są opłaty, ale nadal nie jest łatwiej zaparkować – zauważa Tomasz Rostkowski ze #StopKorkom.

Warszawa nie jest jedynym miastem, gdzie WSA przychylił się do skargi prokuratury w sprawie stawek za parkowanie. W całej Polsce ponad 100 takich skarg utrzymało się w sądzie – ripostuje Radio Eska.

Dość opłacania urzędników

Od korzystnego wyroku dla mieszkańców Warszawy za pieniądze mieszkańców Warszawy, odwoływać się zamierza Zarząd Dróg Miejskich m.st. Warszawy. Nasi sympatycy mają w tej sprawie ugruntowany pogląd.

Proponujemy natychmiastowe zaprzestanie finansowania wynagrodzeń zarówno osób działających przeciwko mieszkańcom, oraz ich szkodliwych dla Warszawy pomysłów.

#StopKorkom, Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *