[OŚWIADCZENIE] Skoszenie trawy nie załatwia sprawy, tym bardziej, że ofiarą wypadku jest dziecko

Zieleń Warszawska skosiła trawę w miejscu na ul. Umińskiego, w miejscu gdzie doszło do wypadku, w którym poszkodowane zostało dziecko. Sprawa absolutnie nie może być zlekceważona, a miasto musi ponieść konsekwencje Chodzi o Zieleń Warszawską jak i Zarząd Dróg Miejskich.

 

To bardzo niebezpieczny precedens

Zieleń Warszawska robi nam wieś w mieście, i stąd pomył niekoszenia traw. Kosząc trawę w tym miejscu ZZ przyznała się do swojego błędu. ZDM jako zarządca ulicy powinien dbać o życie ludzi, dlaczego nie instaluje sygnalizacji na nierokujących ulicach, woli je instalować w Al. Ujazdowskich gdzie pełno rowerzystów. Tłumaczy się mieszkańcom, że nie ma kasy na sygnalizację przy Umińskiego, i stawia „leżących policjantów” na jezdni.

Wczoraj ofiarą polityki obsesyjnego zwężania ulicy padło dziecko, któremu Bogu dzięki nic się poważnego nie stało. Ale to już red alert, i sytuacja w której trzeba zadać pytanie miastu czy odpowie prawnie za tę sytuację? Spytamy czy zostały przeprowadzone analizy dotyczące zabezpieczenia ulicy Umińskiego, i co one zawierały.

Dlatego my wyślemy oficjalne pytania do odpowiednich instytucji, z bardzo konkretnymi pytaniami. Zaczęliśmy się poważnie bać.

Portal Warszawski
 
zdj. Łukasz Rytel
 
 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły